Astaksantyna BioAstin: dlaczego warto przyjmować antyoksydanty?

Rynek naturalnych suplementów diety rozwija się jak nigdy dotąd. Ludzie poszukują dziś produktów, które poprawiają samopoczucie, ogólną kondycję fizyczną i przyczyniają się do długiego i zdrowego życia. Część z nich posiada w swoim składzie tzw. antyoksydanty. Jednym z jej największych źródeł jest astaksantyna. Co to takiego i dlaczego warto włączyć ją do swojego jadłospisu?

Co to jest astaksantyna, skąd jej skuteczne działanie?

Astaksantyna należy do naturalnych barwników z grupy karotenoidów. Jej obecność w niektórych organizmach warunkuje ich charakterystyczny kolor, jak np. wśród krewetek, homarów czy łososi. Badając właściwości astaksantyny, naukowcy odkryli związek pomiędzy dużą siłą jaką wykazują łososie płynąc setki kilometrów pod prąd rwących rzek, a dużą zawartością astaksantyny. W ten sposób odkryto wyjątkowe działanie – asaksantyna jest silnym przeciwutleniaczem, ma działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne.

Niestety, w naszym narodowym jadłospisie brakuje ryb i owoców morza, rzadko sięgamy np. po tran z kryla i podobne, naturalne źródła astaksantyny, które to częściej pojawiają się w diecie np. Japończyków, słynących z wyjątkowej długowieczności. Chcąc dodać suplement astaksantyna do swojej diety można sięgnąć po BioAstin, czyli skoncentrowaną dawkę przeciwutleniaczy. Astaksantyna naturalna: Kenay.com.pl/92-bioastin-astaksantyna-4-mg-60-kapsulek.html

Astaksantyna BioAstin: jakie korzyści?

Jaką funkcję spełniają antyoksydanty? Przede wszystkim aktywnie zwalczają tzw. wolne rodniki, które przyczyniają się do procesów starzenia. Działanie przeciwzapalne jest tutaj również bardzo ważne – mikro stany zapalne są jedną z najczęstszych przyczyn zmian nowotworowych, a zatem zapobieganie ich powstawaniu wydaje się kluczowe. Astaksantyna jest więc elementem naszej diety, który powinniśmy przyjmować profilaktycznie. Przyczyni się do lepszego samopoczucia, większej energii życiowej, a także korzystnie wpłynie na naszą urodę.

Fot. Astaksantyna naturalna firmy Kenay

Astaksantyna – jakie działanie?

Znamy już ogólne korzyści jakie daje suplement astaksantyna BioAstin. Czas na konkrety! Jako karotenoid, astaksantyna wykazuje bardzo korzystne działanie na ludzie oczy, poprawiając wzrok i zapobiegając przykrym dolegliwościom z nimi związanym.

Wspomnieliśmy już kilkukrotnie o tym, że astaksantyna ma właściwości przeciwutleniające. Warto jednak dodać, że jej siła w tym zakresie jest wielokrotnie wyższa niż takich antyoksydantów jak kwas askorbinowy, koenzym Q10 czy kwas alfaliponowy (szczegóły o tych produktach znajdziecie na kenay.com.pl).

Astaksantyna w tabletkach, przyjmowana regularnie, walnie przyczynia się do dobrego stanu skóry, włosów i paznokci. Jej działanie wpływa na nawilżenie, jędrność i sprężystość skóry twarzy i szyi, przez co spowolniony jest proces powstawania zmarszczek, bruzd i przebarwień. Włosy stają się grubsze, mniej łamliwe i bardziej połyskliwe, a paznokcie dobrze odżywione i mocniejsze. Astaksantyna jest z tego względu wymieniana jako suplementy na urodę lub suplementy piękna.

Ile kosztuje astaksantyna?

Jeśli chcecie dodać do swojej diety produkt astaksantyna BioAstin, będzie was to kosztować ok 100 zł za opakowanie 60 szt. Dostępna w kenay.com.pl astaksantyna pozyskiwana jest z alg, hodowanych w najwyższej jakości wodzie na Hawajach, co gwarantuje wysoką efektywność i brak zanieczyszczenia produktu metalami ciężkimi i związkami organicznymi.