Cellulit – jak można się go pozbyć?

Cellulit – jak można się go pozbyć?

Cellulit wielu kobietom spędza sen z powiek, jest to problem głównie natury estetycznej i można skutecznie ograniczyć jego występowanie. Jak to zrobić? Jakie są przyczyny powstawania cellulitu i jak można ograniczyć jego występowanie?

Cellulit – duży problem

Cellulit to źle rozmieszczona tkanka tłuszczowa, która prowadzi do zmian w tkance podskórnej. Skóra dotknięta cellulitem nie wygląda zbyt estetycznie, dlatego warto dążyć do tego, aby się go pozbyć. Jak to zrobić? Duże znaczenie ma zdrowa dieta, a także regularna aktywność fizyczna, dzięki temu można znacząco ograniczyć występowanie problemu. Pomocne mogą okazać się masaże, peelingi, a także szczotkowanie skóry na sucho za pomocą specjalnej szczotki. Obecnie kliniki medycyny estetycznej zapewniają także skuteczne zabiegi na cellulit np. krioterapię, mezoterapię igłową, różnego rodzaju masaże. Oczywiście, aby zbieg na cellulit był skuteczny, musi być powtarzany regularnie.
Każdy organizm jest inny, dlatego zabiegi na cellulit muszą być ściśle dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb, dużo będzie zależeć także od zaawansowania problemu.

Skuteczne sposoby na cellulit

Po pierwsze warto zdawać sobie sprawę z tego, że występowanie cellulitu wiąże się ze zmianami hormonalnymi, a także siedzącym trybem życia. Niestety większość z nas w dzisiejszych czasach ma mało ruchu, zazwyczaj zastygamy przed ekranem komputera na 8 godzin, co więcej wiele osób wcale nie robi sobie przerw, aby rozprostować kości. Duży wpływ na powstanie cellulitu ma także nieodpowiednia dieta. Jedząc niezdrowe, przetworzone jedzenie, bez wątpienia będziemy bardziej narażeni na występowanie „pomarańczowej skórki”, niż osoby odżywiające się zdrowo.

Chociaż cellulit nie ma negatywnego wpływu na nasze zdrowie, to niekiedy spędza nam sen z powiek i sprawia, że stajemy się mniej pewni siebie. To dlatego warto mu przeciwdziałać. Dieta, regularna aktywność fizyczna, odpowiednia pielęgnacja, korzystanie z zabiegów na cellulit bez wątpienia przyniesie bardzo dobre efekty.

Mimo że nie zawsze można będzie pozbyć się cellulitu raz na zawsze, to na pewno można skutecznie ograniczyć jego występowanie poprzez odpowiednie działania oraz zabiegi kosmetyczne oraz kosmetyki.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki