Do czego służy urządzenie RF?

Do czego służy urządzenie RF?

Medycyna estetyczna święci triumfy. Obecnie możliwa jest korekta wielu wad związanych z ludzkim wyglądem, gdyż wykorzystuje się do tego celu najnowocześniejsze technologie. Jednym z takich innowacyjnych sprzętów jest urządzenie RF. Czym jest i gdzie dokładnie znajduje zastosowanie? Podpowiadamy!

Co to jest urządzenie RF?

To zaawansowany technologicznie sprzęt, który emituje fale radiowe bezpośrednio do skóry. Powoduje to efekt podgrzewania i wiązania włókien kolagenowych w ludzkim ciele, co z kolei prowadzi do wygładzania zmarszczek i nierówności.

Urządzenia RF można używać wszędzie tam, gdzie występują obszary newralgiczne. Może chodzić np. o zmarszczki mimiczne na twarzy, ale także marszczenie się skóry w okolicach dekoltu, brzucha czy dłoni. Określone partie ludzkiego ciała są bardziej narażone na występowanie nadmiaru skóry lub miernej elastyczności naskórka, dlatego właśnie w przypadkach trudnych można zastosować wygładzanie.

Do czego wykorzystuje się ten sprzęt?

Urządzenie emitujące fale radiowe jest rewolucyjnym rozwiązaniem stosowanym już w wielu salonach kosmetycznych i gabinetach medycyny estetycznej. Coraz więcej klientów decyduje się na zabiegi, zwłaszcza te osoby, które boją się tradycyjnych igieł.

Jest to urządzenie liftingujące, które pomaga zatrzymywać na jakiś czas procesy starzenia się organizmu. Może pomóc również, gdy występują naturalne skłonności do marszczenia się skóry albo zbyt mała elastyczność z przyczyn genetycznych, czy innych.

Dla kogo są polecane zabiegi?

Zabiegi z wykorzystaniem sprzętu RF są dla osób, które chcą wyglądać młodziej i atrakcyjniej. Często korzystają z nich osoby w średnim wieku, u których już zaznaczył się nieubłagany upływ czasu.

Młodsze osoby także mogą mieć problemy z niekontrolowanymi fałdami skóry. Zwłaszcza wtedy, gdy ktoś znacząco przytył lub schudł w bardzo krótkim czasie. Zazwyczaj potrzeba kilku zabiegów, aby uzyskać pożądany efekt, lecz każdy przypadek powinien być indywidualnie omawiany z lekarzem lub specjalistą od medycyny estetycznej.