Co należy wiedzieć o pedicure hybrydowym?

Warto zastanowić się poważnie nad robieniem dobrego pedicure dla siebie. Codzienna pielęgnacja to nie tylko dłonie, ale też stopy. Odnośnie pielęgnacji paznokci krąży wiele informacji, na przykład https://www.101media.com.pl/jak-prawidlowo-pielegnowac-paznokcie/, dlatego warto pójść za nimi i samodzielnie postarać się tak dbać o paznokcie stóp, jak o dłonie. Zadbać o paznokcie u stóp jest stosunkowo łatwo, wystarczy podczas zabiegu pedicure bliżej się im przyjrzeć, aby wyeliminować przed zabiegiem upiększającym wszystkie dolegliwości. Wówczas sam zabieg pedicure będzie przebiegał sprawnie i szybko, a także przyniesie oczekiwane rezultaty. W tym artykule zastanowimy się, dlaczego pedicure hybrydowy jest tak cenionym rodzajem pedicure.

Dlaczego akurat pedicure hybrydowy?

Pedicure wykonany metodą hybrydową niesie w sobie wiele zalet, którymi bez wątpienia są:

  • duży wybór kolorów lakierów,
  • znacznie większa trwałość powłoki hybrydowej na płytce paznokcia,
  • kilkutygodniowa trwałość stylizacji hybrydowej,
  • natychmiastowe suszenie lakieru w salonie pedicure,
  • odporna na pękanie powłoka lakieru,
  • doskonała przyczepność, hybrydy nie odpryskują.

Można się oczywiście doszukiwać jeszcze wielu zalet lakierów hybrydowych, jak na przykład ta, że hybrydy są znacznie łagodniejsze i nie oddziałują agresywnie na płytkę paznokcia, czy samą skórę palców, jednakże przynajmniej te cechy już stawiają hybrydy w czołówce stylizacji paznokci stóp. Poza tym jako że o hybrydy nie trzeba się martwić z dnia na dzień, można profesjonalnie wykonaną stylizację utrzymać na paznokciach przez kilka tygodni, tak samo zresztą, jak manicure, o ile będzie wykonany w ten sam sposób.

Co jeszcze warto wiedzieć o hybrydach?

O hybrydach można by napisać książkę, tyle korzyści z nich płynie. Warto nadmienić, że w przeciwieństwie do archaicznych już, choć wciąż używanych, klasycznych lakierów, hybrydy w salonie pedicure robi się dość szybko i równie szybko zapewnia się im swoje pełne właściwości, a to za sprawą suszenia i utwardzania pod lampą emitującą promieniowanie ultrafioletowe. Tak więc poddając się zabiegowi pedicure w salonie, mamy pewność, że pedikiurzystka wykona profesjonalną pracę i wyjdziemy stamtąd z całkowicie gotową do użytku stylizacją.

Czy warto robić pedicure hybrydowe w domu?

Każdy salon pedicure w Poznaniu doskonale wie o tym, że trudno jest wykonać pedicure tą metodą samodzielnie w domu. Owszem, kobiety, które to lubią, mają praktykę i dostęp do lakierów i sprzętu, prawdopodobnie wykonają ten zabieg samodzielnie, jednakże warto udać się do salonu pedicure, gdyż wszystko, co jest potrzebne, znajduje się właśnie tam, a osoby, które będą to robić, charakteryzują się długoletnią praktyką i fachem w ręku, co poważnie ograniczy czas całego zabiegu i pozwoli uniknąć jakichkolwiek błędów i innych nieoczekiwanych zdarzeń.