Wszystko na temat kolczatek drogowych

koralewscy.pl krol (14) .jpg

W niektórych obiektach konieczne jet ograniczenie wjazdu na ich teren. Powszechnie stosowane szlabany nie gwarantują zabezpieczenia przed staranowaniem, dlatego warto zaopatrzyć się w kolczatki drogowe. Gwarantują one skuteczną ochronę przed wjazdem niepożądanych gości. Kolczatka drogowa wykorzystywana jest głównie w obiektach użyteczności publicznej.

Kolczatki drogowe – dlaczego warto je wybrać?

Kolczatka drogowa wykonana jest ze stali wysokiej jakości. Jest ona odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz na niekorzystne warunki atmosferyczne. Występują w dwóch wersjach i służą do blokady przejazdu pojazdów. Pierwszy typ to kolczatka drogowa, która skutecznie zatrzyma samochód osobowy z masą nieprzekraczającą 3,5 tony. Natomiast drugi rodzaj to wzmocniona kolczatka, która jest w stanie zatrzymać najcięższe auto ciężarowe.Kolczatki drogowe podstawowe składają się z wysuwanych kolców, które skierowane są do kierunku wjazdu na dany teren, natomiast rozbudowane warianty mają ostrza. Najczęściej wykorzystuje się kolczatki, które wysuwają się w dwóch kierunkach. Modele takie pozwalają na zabezpieczenie wjazdu i wyjazdu z danego terenu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kolczatki drogowej?

Wybierając kolczatkę drogową, trzeba wziąć pod uwagę obszar, na jakim ma się ona znaleźć. Trzeba zwrócić także uwagę na to, żeby była wytrzymała, ponieważ tylko taka spełni swoją rolę. Bardzo ważny jest także system sterowania. Powinien on być dostosowany do każdego klienta indywidualnie. Musi być również prosty w obsłudze.

Rodzaje kolczatek drogowych

Kolczatki drogowe podzielić można ze względu na sposób montażu i ze względu na rodzaj zastosowanego mechanizmu.Ze względu na sposób, w jaki są montowane, kolczatki można podzielić na podziemne, które montuje się w specjalnie przygotowanym fundamencie pod poziomem nawierzchni i kolczatki nawierzchniowe, które znajdują się bezpośrednio na nawierzchni.Ze względu na rodzaj zastosowanych mechanizmów kolczatki mogą być automatyczne, czyli sterowane zdalnie przy pomocy pilota, sprężone ze szlabanem, w których kolce chowają się w momencie podniesienia szlabanu oraz bezwładnościowe, gdzie kolce ustępują pod naciskiem koła, a podnoszą się po ustaniu nacisku.

Więcej informacji znajdziesz na stronie kolczatka drogowa.