Ostrygi, krewetki i małże – czy owoce morza rzeczywiście podnoszą męskie możliwości seksualne?

Kolacja przy świecach, aromatyczna potrawa zawierająca ostrygi i małże, lampka czerwonego wina – wszystko to pozytywnie wpływa na męskie libido i potencję. Sprawdź, dlaczego owoce morza uznawane są za afrodyzjaki. Dowiedz się też, w jakich przypadkach problemy z potencją wymagają czegoś więcej niż dobrze przyrządzonej kolacji.

Owoce morza od wieków uznawane są za afrodyzjaki. Choć ich pozytywny wpływ na męską potencję nigdy nie został udowodniony naukowo, wciąż stanowią obiekt badań pod tym kątem. Jeśli chcesz podkręcić libido i swoje możliwości seksualne, przygotuj kolację z ostrygami, krewetkami czy małżami.

Ostrygi, krewetki i małże

Uznawane za jeden z najsilniejszych afrodyzjaków, ostrygi wcale nie działają na męski organizm w jakiś magiczny sposób. W rzeczywistości bowiem wyróżniają się po prostu wysoką zawartością cynku. Ten ważny dla naszego organizmu mikroelement zwiększa poziom testosteronu we krwi. To właśnie testosteron ma największy wpływ na męskie libido, potencję, a także płodność.

Zarówno ostrygi, jak i małże – owoce morza o wysokiej zawartości cynku – nie tylko działają pozytywnie na organizm, ale też swoim zapachem i wyglądem pobudzają wyobraźnię. Potrawy z owocami morza wprowadzą erotyczny nastrój na wieczornej randce.

Krewetki może nie przywodzą erotycznych skojarzeń, jednak również warto je wprowadzić do randkowego jadłospisu. Oprócz cynku, krewetki zawierają też inne witaminy i minerały pozytywnie wpływające na libido i potencję – między innymi potas, fosfor i magnez.

Cynk nie tylko w owocach morza

Pełniący bardzo ważną rolę w utrzymaniu prawidłowego poziomu testosteronu we krwi, cynk znajdziemy też w wielu innych produktach spożywczych, ziołach i przyprawach. Wśród nich można wymienić np. pieczywo razowe, rośliny strączkowe, pestki słonecznika i dyni, ciemniejszą część mięsa z indyka, żółty ser, ryby i jaja. Warto pamiętać, iż podstawą wysokiego libido i sprawności seksualnej jest zdrowy styl życia, m.in. zbilansowana dieta i aktywność fizyczna.

Afrodyzjak to nie wszystko

Niestety, w wielu przypadkach nawet najlepszej jakości owoce morza nie przyniosą poprawy libido i zwiększenia sprawności seksualnej. Należy bowiem odróżnić sytuację, w której chcemy po prostu nieco „podkręcić” swoje możliwości, od sytuacji, w której zmagamy się z zaburzeniami erekcji. Problemy z potencją mogą przybierać różne formy. Wśród nich najczęstszymi są: trudność z osiągnięciem pełnej erekcji, wzwód zanikający podczas stosunku oraz niemożność doprowadzenia do ejakulacji. W takich sytuacjach owoce morza nie pomogą, ponieważ podłożem problemu w większości przypadków nie jest niedobór cynku.

Zaburzenia erekcji wymagają leczenia. Lekami pierwszego rzutu są np. Kamagra, Levitra czy Cialis. Te skuteczne środki na potencję zawierają substancje aktywne, które odblokowują zaburzone mechanizmy związane z osiąganiem wzwodu. Równocześnie z farmakoterapią należy wdrożyć leczenie problemu źródłowego. Przyczyną zaburzeń erekcji mogą być np. nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, otyłość, ale też palenie papierosów, stres czy depresja. Przed zastosowaniem leku warto więc udać się do lekarza, który zaleci odpowiednie badania.