Przeszczep brody krok po kroku

Przeszczep brody krok po kroku

Jeśli zdecydowałeś się na Przeszczep brody, to pewnie chcesz wiedzieć, jak wygląda taki zabieg. Dowiedz się, jakie badania musisz przejść i na co się przygotować, a także kiedy pojawią się pierwsze efekty przeszczepu?

Zanim rozpocznie się zabieg

Bez względu na to, z jakich przyczyn poddajesz się zabiegowi przeszczepu brody, najpierw czeka cię konsultacja lekarska. Lekarz sprawdza twój ogólny stan zdrowia, a także określa zakres zabiegu. Musisz wiedzieć, że są pewne przeciwskazania do przeszczepu. Jeśli cierpisz na łysienie plackowate czy zmiany skórne w obszarze biorczym, to zabieg zdecydowanie nie jest wskazany. Lekarz nie zdecyduje się też na przeszczep, gdy masz silną cukrzycę lub nieustabilizowane ciśnienie tętnicze.

Przeszczep wcale nie boli

Przeszczepianie brody nie boli, ponieważ jest przeprowadzane w znieczuleniu miejscowym. Przed znieczuleniem lekarz dokładnie zaznaczy obszar brody, na który będzie przeszczepiał włosy.Następnie pobierze cebulki włosowe, zwane graftami z części dawczej (najczęściej z potylicy). Po ich przygotowaniu wszczepi je na obszar biorczy, czyli w miejsca na brodzie. Cebulki pobiera się i wszczepia się pojedynczo, więc zabieg nieco trwa. Zwykle jest to około 5-6 godzin. Lekarz często wszczepia grafty pod różnymi kątami, aby uzyskać najbardziej naturalny efekt.

Jak zachowywać się po zabiegu?

Po zabiegu musisz bezwzględnie przestrzegać zaleceń lekarza. Przez pierwsze dni miejsca zabiegu myjesz solą fizjologiczną. Musisz też unikać gorących kąpieli i dużej aktywności fizycznej. Po około trzech tygodniach ranki się goją i możesz zacząć normalnie pielęgnować twarz. Możesz także normalnie ćwiczyć i pracować fizycznie.Efekty przeszczepu zobaczysz najwcześniej po 3-6 miesiącach. Jednak na pełny efekt poczekasz jeszcze dłużej, bo około roku. Za to uzyskany efekt utrzyma się do końca życia. Co więcej, przeszczepione włosy z głowy staną się na brodzie twardsze i skręcone, upodabniając się do tych na brodzie.