Deszczownica do kabiny

Deszczownica do kabiny prysznicowej to rozwiązanie dla osób preferujących prysznic, zamiast przydługiego siedzenia w wannie. Chętnie korzystają z niej osoby, które pracują wiele godzin dziennie lub mają bardzo napięty harmonogram dnia. Deszczownica to nowoczesny sprzęt, który zyskuje na popularności.

Zalety deszczownicy

Dawniej deszczownice kojarzyły nam się wyłącznie z basenami, łaźniami, czy miejscami publicznymi, w których można było wziąć szybko prysznic, np. po pracy, czy wysiłku fizycznym. Obecnie jest to opcja, którą można tanio wprowadzić we własnej łazience. Atrakcyjne ceny deszczownic to nie jedyne ich walory. Przede wszystkim Deszczownica do kabiny zapewnia komfort i wygodę. Jest to sprzęt, którego nie trzeba obsługiwać manualnie. Stwarza możliwości zastosowania różnorodności natrysków, a także dostępne są rewolucyjne deszczownice z hydromasażem. To wszystko sprawia, iż prysznic z powodzeniem dorównuje kąpieli w wannie. Nawet fani tradycyjnego kąpania się doceniają zalety deszczownic i staje się ona coraz częstszym elementem wystroju ich łazienek.

Montowanie deszczownicy

Obsługa oraz instalacja deszczownicy jest niezwykle prosta. Jest to kwadratowa bądź okrągła puszka, którą wiesza się u góry kabiny od prysznica bądź nad wanną. Montaż deszczownic często opiera się na używaniu funkcjonalnych baterii podtynkowych. Deszczownice, ze względu na różne rozmiary i wzory, pasują właściwie do każdej łazienki, niezależnie od tego, czy jest urządzona klasycznie, czy w sposób nowatorski. Korzystanie z deszczownicy skraca czas prysznica, co pozwala na mniejsze zużycie wody w gospodarstwie domowym, a co za tym idzie na zmniejszenie rachunków za wodę. Taki rodzaj mycia się jest zatem ekonomiczny i pozwala na ochronę środowiska.

Udogodnienia dla większej wygody

Nowoczesna deszczownica do kabiny wyposażona jest w tzw. perlator, który zmiękcza wodę, sprawiając, że spada ona na gołe ciało w postaci delikatnych kropel. Zetknięcie się wody z ludzką skórą jest wówczas bardzo przyjemnym doznaniem, a codzienne branie prysznica staje się niezwykłym przeżyciem.