Dlaczego rękawiczki winylowe sprawdzają się najlepiej?

Różnego typu rękawiczki jednorazowe to produkt, który współcześnie wykorzystywany jest niemal przez każdego, a czasem w ogromnych wprost ilościach. Używa się ich nie tylko w służbie zdrowia, ale również w zakładach kosmetycznych i po prostu w domu, dla ochrony rąk. Dlaczego rękawiczki winylowe sprawdzą się najlepiej?

Jakie rękawiczki dostępne są na rynku?

Na rynku dostępny jest dziś dość duży wybór rękawiczek jednorazowych. Najtańsze są oczywiście zwykłe rękawiczki foliowe, które są jednak bardzo nietrwałe, przez co ich zastosowania są mocno ograniczone. Bardzo popularne są rękawiczki lateksowe, w przypadku których zaletami są dość duża trwałość i wyjątkowo niska cena. Lateks jednak często powoduje alergie, dlatego też odchodzi się powoli od jego używania.

Bardzo trwałym i zapewniającym świetną ochronę rozwiązaniem są rękawiczki nitrylowe. W ich przypadku problemem jest niestety cena, która dla wielu osób (zwłaszcza używających dużych ilości rękawiczek jednorazowych) jest zaporowa. Ciekawym rozwiązaniem są rękawiczki winylowe. Zapewniają one dobrą ochronę, dostępne są w wielu kolorach, a jednocześnie kosztują naprawdę niewiele.

Jakie są różnice w wytrzymałości rękawiczek?

Zdecydowanie najważniejszą cechą rękawiczek jednorazowych jest ich wytrzymałość, która przekłada się na stopień ochrony przed szkodliwymi czynnikami. Jak już wspomniano, najgorzej wypadają rękawiczki foliowe. Dość dobrze sprawdzają się rękawiczki lateksowe, które jednak nie są odporne na działanie wysokiej temperatury i dość szybko tracą swoje właściwości i trzeba je często wymieniać.

Bardzo dużą odpornością mechaniczną i niewrażliwością na działanie czynników chemicznych cechują się rękawiczki nitrylowe. Najbardziej warto jednak polecić rękawiczki winylowe. Co prawda nie są one tak wytrzymałe, jak te wykonane z nitrylu, ale są od nich kilkukrotnie tańsze, dzięki czemu stosunek ceny, do jakości mają najkorzystniejszy z dostępnych rozwiązań.

Czy rękawiczki jednorazowe są ekologiczne?

Zasadniczo rękawiczki jednorazowe nie należą do produktów ekologicznych i żadne z nich nie są przyjazne dla środowiska. Są jednak między nimi spore różnice. Najbardziej poleca się zakup rękawiczek winylowych, które wypadają w tej kategorii znacznie lepiej od pozostałych.

Najdłużej rozkładają się rękawiczki z nitrylu. Rękawiczki plastikowe z kolei wydzielają do gleby sporo szkodliwych substancji chemicznych.