Najpopularniejsze diety redukcyjne

Wiele osób stosuje diety praktycznie przez większą część swojego życia. Jedne bardziej restrykcyjne, inne mniej. Jedne bardziej skuteczne inne bez większych rezultatów. Szukając najlepszej diety dla swojego organizmu powinniśmy prześledzić wszystkie zalety i wady poszczególnych diet. Jedną z bardziej polecanych jest dieta niskokaloryczna.

Komponowanie posiłków na diecie niskokalorycznej

Każda dieta oprócz tego, że zdrowa musi być smaczna. Bez tego szansa na jej ukończenie jest niewielka. Zmuszanie się do jedzenia produktów spożywczych, które nam nie smakują wiążą się z przerwaniem diety. O ile w większości diet zabronione są produkty wysokowęglowodanowe, o tyle w diecie niskokalorycznej dozwolone jest spożywanie większości produktów, lecz w mniejszej ilości.

Dietetycy bardzo często zwracają uwagę swoim pacjentom na pierwszy posiłek w ciągu dnia. Śniadanie jest istotne i powinno być bardzo wartościowe. Reszta posiłków również musi być skomponowana z wartościowych produktów. Zalecane jest chude mięso, nabiał, warzywa.

Smacznie i zdrowo

Dieta pomaga w zrzuceniu zbędnych kilogramów. Pomaga również w odzyskaniu zdrowia jeśli np. cierpimy na cukrzycę. Zmiany w żywieniu są bardzo ważne jeśli mamy podwyższony cholesterol i grozi nam miażdżyca. Oprócz fizycznych efektów mamy także lepsze samopoczucie.

Zbilansowane posiłki, a do tego aktywność fizyczna są kluczem do sukcesu. Wtedy jest większa szansa, że dieta niskokaloryczna zostanie przeprowadzona w krótszym czasie z zadowalającymi efektami. Skuteczna dieta o niskiej kaloryczności jest jedną z najlepszych do szybkiej redukcji masy ciała.

Ilość kalorii na diecie

To jaką ilość kalorii powinno się spożywać, by zrzucić zbędne kilogramy, trzeba obliczyć indywidualnie do swoich potrzeb. Liczne kalkulatory dostępne w internecie ułatwią to zadanie. Dieta o niskiej kaloryczności oscyluje w przedziale 1000-1500 kcal na dobę.

Nie należy zmniejszać zalecanej liczby kalorii. Spożywanie mniej niż 1000 kcal dziennie, przy umiarkowanym ruchu, spowolni zamiast pobudzi nasz metabolizm. Dostaniemy efekt przeciwny do założonego. Zamiast chudnąc nasza waga stanie, a motywacja i samozaparcie spadnie. Liczba kalorii więc ma kluczowe znaczenie by chudnąc, ale także by być zdrowym.