Dlaczego warto mieć listę miejscowości w Polsce?

Find your way. Location marking with a pin on a map with routes. Adventure, discovery, navigation, communication, logistics, geography, transport and travel theme concept background.

Lista miejscowości w Polsce przyda się przedsiębiorcom, działającym w różnych branżach. Jej posiadanie daje wachlarz możliwości jeśli chodzi o usprawnienia technologiczne. Baza może być wykorzystana do stworzenia systemu autouzupełniania danych adresowych, w formularzu na stronie internetowej. Możemy także przy jej pomocy zweryfikować poprawność danych, ręcznie wprowadzonych przez użytkowników. Ta funkcja jest szczególnie istotna dla wszystkich właścicieli wysyłkowych sklepów internetowych.

Dodatkowo baza współrzędnych geograficznych miejscowości pozwalają na stworzenie interaktywnej mapy z zaznaczonymi punktami i szybkie obliczanie odległości między nimi. Dzięki tej funkcji możemy wdrożyć system, który pokaże użytkownikowi odległość do najbliższych placówek firmy. To podstawa jeśli zależy nam na nowoczesnej i profesjonalnej stronie internetowej.

Lista została opracowana na podstawie danych Głównego Urzędu Statystycznego, więc jest wiarygodna. W bazie znajduje się 100 tysięcy różnych miejscowości, pominięto jedynie te, których nie skojarzono z żadnym budynkiem mieszkalnym. Dane są zawsze wysokiej jakości, aktualne i zaprezentowane w poręcznej dla użytkowników formie. Jeśli chcesz żeby Twoja firma zaistniała w internecie, zakup bazy jest kluczowy. 

Szczegóły znajdziesz na stronie: https://dataquality.pl/lista-miejscowosci-w-polsce/.

Co zawiera lista miejscowości w Polsce?

Lista miejscowości w Polsce zawiera dane adresowe o miejscowościach podstawowych i częściach miejscowości w Polsce. W bazie znajdziesz dane, takie jak:

  • nazwę miejscowości podstawowej wraz z symbolem TERYT,
  • nazwę części miejscowości wraz z symbolem TERYT,
  • nazwę województwa, powiatu i gminy, w której znajduje się miejscowości, wraz z kodami GUS TERYT
  • liczbę mieszkań przypisanych do poszczególnych miejscowości (dane pobierane z bazy budynków mieszkalnych GUS)
  • długość i szerokość geograficzną środka miejscowości (wyznaczonego w oparciu o geograficzny rozkład mieszkań w miejscowości).

Wszystkie informacje są kompleksowe i pozyskane w oparciu o wiarygodne dane. Dodatkowo firma Data Quality umożliwia wszystkim zainteresowanym przetestowanie listy miejscowości w Polsce, całkowicie za darmo! To świetna opcja kiedy nie chcemy wyrzucić pieniędzy w błoto i sprawdzić jakość danych w bazie. W internecie znajdziecie wiele firm, które sprzedają niewiarygodne, nieuporządkowane informacje. Właśnie dlatego warto zweryfikować listę miejscowości w Polsce, jeszcze zanim zdecydujemy się na zakup.