Jak wybrać zestaw garnków gastronomicznych?

Garnki gastronomiczne stanowią jeden z kluczowych elementów wyposażenia lokalu gastronomicznego. Powinny być wytrzymałe i solidnie wykonane, aby posłużyły jak najdłużej. Pozwolą przygotować potrawy szybko i wygodnie, co wpłynie na zadowolenie klientów. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, wybierając garnki gastronomiczne.

Naczynia do restauracji – garnki ze stali nierdzewnej

Pojemność. Wybierając elementy wyposażenia restauracji czy baru, trzeba przede wszystkim kierować się ich parametrami – materiałem wykonania, pojemnością, łatwością w pielęgnacji itd. Znaczenie ma także wielkość lokalu gastronomicznego – w dużej restauracji niezbędne są garnki gastronomiczne około 100-litrowe, a w mniejszych wystarczające będą naczynia o pojemności około 30-50 litrów.

Materiał. Ogromne znaczenie ma też materiał, z którego garnki są wyprodukowane – najlepiej sprawdzi się stal szlachetna. Jest bezpieczna dla zdrowia, łatwa w pielęgnacji i wytrzymała. Taki garnek gastronomiczny posłuży przez wiele lat mimo długiej eksploatacji, jest też odporny na zarysowania i uszkodzenia. Poza tym można go bez problemu myć w zmywarce.

Takie naczynia szybko się nagrzewają, a ciepło jest równomiernie rozprowadzane po całym garnku. Stal nie wpływa na właściwości czy smak przyrządzanych w takich garnkach produktów i dań. Hurtownia gastronomiczna Revolution posiada szeroki asortyment takich garnków, które znajdziesz na stronie https://revolution.pl/garnki-pojemniki-gn.

Uchwyty i pokrywa. Poza tym garnek gastronomiczny powinien mieć duże, wygodne i solidne uchwyty, dzięki czemu można go łatwo przenosić bez obawy o oparzenie. Garnek gastronomiczny posiada też w zestawie solidną i grubą pokrywę.

Garnki gastronomiczne a rodzaj kuchni. Garnki gastronomiczne ze stali nierdzewnej są najpopularniejszym rozwiązaniem do gastronomii. Poza tym mogę one być może być wykorzystywane na kuchence indukcyjnej, gazowej czy ceramicznej. Naczynia ze stali nierdzewnej mają też konstrukcję odpowiednią do długiej obróbki termicznej – mimo to pozwalają produktom zachować cenne składniki odżywcze.

Zestaw wieloelementowy – gwarancja sukcesu w gotowaniu

Hurtownia gastronomiczna to odpowiednie miejsce, w którym można kupić dobrej jakości garnki pojedyncze albo w zestawie. Doskonale sprawdzą się one na co dzień, a także w trakcie imprez okolicznościowych, jak m.in. wesela, urodziny, chrzciny itp. Do wyboru są zestawy złożone z wielu elementów – trzeba je dobrać idealnie do wielkości i potrzeb danego lokalu gastronomicznego. Komplet garnków będzie dobrym wyborem do każdego lokalu gastronomicznego – restauracji, baru czy stołówki.