Opieka seniora w Niemczech. Czy preferencje opiekunki mają znaczenie dla agencji?

Zawód opiekunki osób starszych staje się coraz popularniejszy. Atrakcyjne zarobki, dobre warunki pracy i stabilna branża sprawiają, że chętnych do wyjazdu stale przybywa. Należy jednak wiedzieć, że nie jest to praca dla każdego. Opiekunka seniora musi mieć predyspozycje, które sprawiają, że będzie w stanie zatroszczyć się o osobę starszą z należytą starannością. Jednak w zamian może liczyć na pomoc, dzięki której znajdzie zlecenie odpowiadające jej wymaganiom i preferencjom. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, w jaki sposób działają agencje opiekuńcze.

Jak agencja pomaga w znalezieniu pracy?

Pierwszym etapem przeprowadzanym przez agencję jest rekrutacja. Polega ona na weryfikacji kompetencji danej osoby. Opiekunka osób starszych powinna być osobą empatyczną, wyrozumiałą i przede wszystkim doświadczoną. Co prawda nie jest wymaga profesjonalna praktyka zawodowa. Jednak wolontariat w domu seniora czy opieka nad kimś bliskim umożliwiają już podjęcie pierwszej pracy w Niemczech. Po przejściu rekrutacji agencja pomaga w znalezieniu zlecenia odpowiedniego dla Ciebie. Potrzeby opiekunek osób starszych mogą być różne. Niektóre osoby szukają ofert pracy od zaraz. Jest to zrozumiałe. Sytuacja życiowa zmusza czasami do podjęcia natychmiastowego zatrudnienia. Choć takich ofert pracy jest zdecydowanie mniej, to jednak można je znaleźć. Warto zgłosić agencji, że poszukujesz oferty pracy od zaraz i jesteś gotowa do szybkiego wyjazdu. Dzięki temu koordynator będzie mógł poinformować Cię, gdy takie zlecenie trafi do bazy. Ważne są również predyspozycje zdrowotne opiekuna. Jeśli dla przykładu nie możesz dźwigać – również poinformuj o tym fakcie firmę z którą współpracujesz. Rekruter będziesz szukał dla Ciebie zlecenia, które jest lżejsze fizycznie i nie wymaga transferu seniora.

Uczciwi pracodawcy w opiece seniora

Jednym z zaufanych pracodawców na rynku opiekuńczym jest firma Veritas Opieka. Znajduje się ona w gronie liderów w branży i od wielu lat zapewnia opiekunkom legalną i dobrze płatną pracę w Niemczech. Agencja proponuje jedne z najwyższych stawek bazowych na rynku i rozbudowany system premiowy. Pensja bazowa opiekunki współpracującej z Veritas Opieka to średnio 1800 € netto miesięcznie. W bazie firmy znajdziemy także zlecenia powyżej 2000 €. Bogaty wachlarz ofert dostępnych w tej agencji umożliwia również podjęcie pracy w opiece od zaraz, a nawet opieki w polskiej rodzinie. Veritas Opieka gwarantuje bezpłatne wyżywienie i zamieszkanie na miejscu zlecenia oraz darmowy dwustronny przejazd. Nad całością zlecenia czuwa doświadczony koordynator, który pomoże Ci w razie trudności. Szukasz zlecenia dopasowanego do Twoich potrzeb? Sprawdź najnowsze oferty pracy w firmie Veritas Opieka: Opieka Niemcy oferty pracy.