Domowe sposoby na cellulit

W drogeriach można znaleźć duży wybór różnego rodzaju preparatów przeznaczonych specjalnie do walki z pomarańczową skórką. Warto pamiętać, że istnieją także różne domowe sposoby na radzenie sobie z tym problemem. Są one proste i łatwo dostępne, a także tanie.

Peeling z soli morskiej

Domowe sposoby na cellulit to przede wszystkim peeling wykonywany przy pomocy soli morskiej. Ten prosty zabieg, który można wykonać w kilka minut pod prysznicem, zwiększa przepływ limfy i pobudza krążenie. W obszar dotknięty skórką pomarańczową należy wmasowywać sól morską przez około 2 minuty. Następnie warto przemyć ciało na zmianę strumieniami zimnej i ciepłej wody, co dodatkowo poprawi krążenie. Sól morska najlepiej sprawdza się w przypadku skóry normalnej.

Peeling cukrowy

Ten rodzaj peelingu jest polecany przede wszystkim posiadaczkom skóry wrażliwej i suchej, ponieważ łagodzi podrażnienia. Paradoksalnie ten tuczący produkt może okazać się bardzo skuteczny w usuwaniu pomarańczowej skórki. Wystarczy wymieszać brązowy cukier z masłem migdałowym i olejkiem z pestek winogron, żeby uzyskać naturalny kosmetyk, który pomoże zwalczyć cellulit.

Fusy z kawy

Wykorzystanie fusów należy do najprostszych domowych sposobów na cellulit. Regularne stosowanie tej metody wzmocni i wygładzi skórę. Zmielona kawę najlepiej wymieszać z balsamem co ciała i następnie masować takim preparatem części ciała, które zostały dotknięte cellulitem.

Masaż szorstką rękawicą

Masaż przy pomocy szorstkiej rękawicy również należy do bardzo prostych i jednocześnie skutecznych metod zwalczania skórki pomarańczowej. Odpowiednią rękawicę można kupić w wielu drogeriach. Zabieg poprawia krążenie, ujędrnia skórę, przyspiesza metabolizm. Masaż najlepiej wykonać pod prysznicem i połączyć z naprzemiennym natryskiem ciepłą i zimną wodą.

Domowe sposoby na cellulit przynoszą bardzo dobre efekty pod warunkiem, że są stosowane systematycznie. Na szczęście są stosunkowo tanie i nie zajmują dużo czasu, więc można je włączyć do codziennej rutyny.

Zapobieganie cellulitowi

W domu można również zrobić bardzo wiele, żeby skutecznie zapobiegać cellulitowi. W tym celu warto przede wszystkim zatroszczyć się o prawidłową dietę i systematyczne ćwiczenia fizyczne, od których również zależy uroda. Prawidłowe odżywianie się zapobiega nadwadze, a ćwiczenia doskonale ujędrniają skórę, poprawiają krążenie i umożliwiają pozbycie się toksyn z organizmu. W przypadku cellulitu najbardziej zaleca się pływanie, bieganie, jazdę na rowerze, jednak praktycznie każde ćwiczenia przyniosą dobre rezultaty i widoczne efekty. Najlepiej zrezygnować z pikantnych przypraw, a także używek takich jak mocna kawa i papierosy, które mają bardzo niekorzystny wpływ na kondycję skóry, a także całego organizmu.