Drukarnia wielkoformatowa – co to znaczy?

Pod pojęciem drukarni wielkoformatowej kryje się usługodawca, który dysponuje parkiem maszynowym gotowym drukować materiały średniej i dużej wielkości. Co to jednak oznacza i jakie konkretne usługi się za tym kryją? Kiedy potrzebujemy drukarni internetowej? Czy wielkoformatowa jest każda drukarnia? Warszawa, Kraków, Poznań czy inne duże miasta z pewnością dysponują dużymi drukarniami -czy jednak mniejsze miejscowości również mogą mieć takie możliwości? Porozmawiajmy o specyfice druku w dużym formacie.

Przykład wielkiego formatu? Banery

Banery reklamowe to produkt często zamawiany przez firmy, niezależnie od wielkości. Poinformuj kierowców, gdzie jest Twoja restauracja, zawieś duży banner przy budynku głównym, informujący o promocji, zatrudnieniu, czy ofercie Twojej firmy. Dobry baner jest nie tylko atrakcyjny, ale i wytrzymały na czynniki atmosferyczne (deszcz, temperatury, słońce) oraz uszkodzenia mechaniczne.

Billboardy to druk XXL

Billboard to chyba pierwsze, co przychodzi nam na myśl, kiedy słyszymy pojęcie druku wielkoformatowego. Ich specyfika to niska rozdzielczość (ze względu na oglądanie z dużych odległości) oraz znaczna wytrzymałość. Standardowo billboardy dzielimy na bryty. To zamówienie najczęściej realizowane przez duże i średnie przedsiębiorstwa.

Druk wielkoformatowy – folie

Folia szroniona, czy folia magnetyczna to rodzaj folii na witryny, dzięki którym możemy okleić wejście do naszego biura i nie tylko. W nowoczesnych przestrzeniach biurowych, gdzie wykorzystywane są szklane ściany do oddzielania boksów, stanowisk czy mini biur to sposób na atrakcyjne zmniejszenie widoczności przeszkleń. To również rozwiązanie praktyczne – maskuje odciski palców, zapobiega zarysowaniom, a do tego zmniejsza ryzyko pokaleczeń w przypadku wybicia szyby.

Fotoobrazy i fototapety

Fotoobrazy i fototapety to produkt wielkoformatowy przeznaczony zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Mogą ozdobić zarówno wnętrza naszych prywatnych domów, jak i biura i siedziby firm. Duży wybór wielkości i bardzo dobra jakość to zalety tego wyboru.

Drukarnia wielkoformatowa – gdzie? Dla kogo?

Jak widać z listy najpopularniejszych „dużych formatów”, z usług tego typu drukarni korzystają firmy różnej wielkości. Dobra drukarnia Warszawa czy inna z dużego miasta powinna mieć takie możliwości, dla firm z mniejszych miejscowości idealnym rozwiązaniem będą drukarnie internetowe – w takiej sytuacji odległość nie ma znaczenia. Kurier przecież przyjedzie wszędzie!