Gustowny makijaż w 10 minut – jak go wykonać?

Gustowny makijaż w 10 minut – jak go wykonać?

Cóż, prawda jest taka, że na makijaż tak naprawdę nie mamy czasu. Zazwyczaj rano zostaje nam na to kilka minut, więc ograniczamy się do podkładu i maskary. A jednak możesz zrobić gustowny makijaż twarzy na co dzień, wystarczy ci na to 10 minut. Naprawdę nie potrzeba więcej.

Podkład i puder – niezawodny duet

Z tego elementu makijażu nie musisz rezygnować. Podkład i puder, a także korektor, są nieodzowną częścią każdego make-upu. Idealnie zmatowiona twarz i zero niedoskonałości – aby osiągnąć taki efekt, nie musisz wcale poświęcać dużo czasu.

Podkład rozprowadź gąbeczką lub palcami. Od razu po jego zastosowaniu nałóż korektor – odrobinkę w miejscu pojawienia się niedoskonałości, pękniętych żyłek i przebarwień oraz odrobinkę pod oczami, by zatuszować cienie od niewyspania. Kolejnym krokiem jest rozprowadzenie pudru. Puszkiem lub pędzelkiem możesz zrobić to naprawdę szybko. Jeśli nie masz problemu z przetłuszczaniem się skóry, wystarczy odrobinka preparatu na czole, nosie i brodzie. Czas: 3 minuty.

Konturowanie ograniczone do minimum

Konturowanie twarzy może zająć dużo czasu i faktycznie na większe wyjście warto go poświęcić. Ale na co dzień tak naprawdę nie potrzebujesz wiele. Zamiast robić konturowanie rozświetlaczem, weź zestaw róży i brązerów oraz duży pędzelek.

Zbyt mocne wykonturowanie policzków nie wygląda najlepiej, więc delikatnie muśnij je brązem. Zaznacz nim także nasadę włosów i ewentualnie brodę. Przejedź policzki (najbardziej wystającą część uśmiechu) różem. I już. Stonowany makijaż jest najlepszy na co dzień, a przy tym wygląda naprawdę elegancko i gustownie. Czas: 1,5 minuty.

Błyskawiczny makijaż oczu

Makijażu oczu także nie można sobie odpuścić. Nie musisz robić wielowymiarowego konturowania oka i blendowania cieni. Najszybciej pomalujesz się jednym cieniem, ewentualnie dodając nieco jaśniejszego w wewnętrznym kąciku. To zajmie tylko kilka minut, a będzie gustownie się prezentować. Jeśli nie masz wprawy w rysowaniu kreski, nie sięgaj po eyeliner. To niestety zajmuje sporo czasu – zamiast tego przyciemnij nieco linię rzęs w zewnętrznym kąciku ciemniejszym cieniem. Czas: 2 minuty.

Tuszowanie rzęs to kolejny bardzo istotny element. Sięgnij po sprawdzoną maskarę jak L’Oréal tusz Volume Million Lashes. Jej zadaniem jest dodanie objętości, długości i podkręcenie rzęs. Jednym pociągnięciem sprawisz, że rzęsy będą wyglądać pięknie. Nie zapomnij, że L’Oréal tusz Volume Million Lashes musi znaleźć się w twojej torebce, żebyś zawsze mogła wprowadzić poprawki. Czas: 2,5 minuty.

Usta na co dzień

Jeśli zastosujesz się do tych rad, będziesz jeszcze miała chwilkę na podkreślenie ust!

Na co dzień najlepiej sprawdzają się delikatne, stonowane pomadki, roziskrzone balsamy i błyszczyki. I dobrze, bo ciemna szminka, chociaż efektowna, może być nakładana naprawdę długo – wymaga użycia konturówki i skupienia. Jasne pomadki oraz błyszczyki nakładają się szybko, a na dodatek wyglądają bardziej elegancko i gustownie. Czas: 1 minuta.