Skuteczne sposoby na odchudzanie

Ćwiczysz i zdrowo się odżywiasz, a mimo tego twoja waga nie spada? Najprawdopodobniej wszystko to, co mogłaś już stracić dzięki przyspieszeniu przemiany materii, już straciłaś. Tkanka tłuszczowa zgromadzona wokół ud, czy brzucha może mieć związek z gospodarką hormonalną. Pozbędziesz się jej dzięki kriolipolizie.

Czym jest kriolipoliza?

Kriolipoliza to bezpieczny zabieg medycyny estetycznej, podczas którego specjalne urządzenie schładza komórki tłuszczowe i w ten sposób je niszczy. Tłuszcz pod wpływem niskiej temperatury rozpada się i jest wydalany z organizmu.

Zabieg kriolipolizy trwa około 45 minut. Jego dokładny przebieg uzależniony jest od tego, jak dużo tkanki tłuszczowej i w których partiach ciała zgromadziłaś. Poprzedza go konsultacja z kosmetologiem. Większość pacjentek po krótkim wywiadzie medycznym może umówić się na zabieg.

Kriolipoliza nie wymaga hospitalizacji. Po zabiegu można normalnie funkcjonować, więc nie trzeba planować dłuższego wolnego na czas wizyty w klinice piękności.

Czy efekty kriolipolizy widoczne są od razu?

Pierwsze efekty kriolipolizy widać po kilku tygodniach. Po około dwóch miesiącach komórki tłuszczowe ulegają całkowitemu rozpadowi.

Zdarza się, że potrzebne są kolejne serie zabiegów. Maksymalnie trzy, w odstępach czasowych, które pozwalają ocenić skuteczność kriolipolizy, to koszt rzędu 3 tysięcy złotych.

Kriolipoliza – przeciwwskazania

U większości kobiet zabieg można przeprowadzić bez przeszkód. Nie mogą z niego skorzystać kobiety w ciąży. Te, które karmią, winny skonsultować się wcześniej ze swoim lekarzem.

Przeciwwskazaniem do zabiegu są także choroby przewlekłe – nieuregulowana cukrzyca oraz problemy z tarczycą. Zwykle gdy uda się ustabilizować parametry krwi, zabieg można przeprowadzić.

Urządzenie do kriolipolizy może deformować tatuaże, więc nie można schładzać skóry w miejscu wytatuowanym. Przeszkodą do wykonania zabiegu są także choroby skóry: łuszczyca, AZS oraz rybia łuska.

Kriolipoliza – czy warto?

Zabieg pozwala pozbyć się około 30-40% tkanki tłuszczowej. Jest skuteczny u osób, które zgromadziły kilka nadprogramowych kilogramów w okolicy ramion, ud, brzucha i pośladków.

Osoby otyłe nie mogą skorzystać z zabiegu. Kriolipoliza nie może być stosowana jako metoda leczenia otyłości.