Ile trzeba zapłacić za wynajem autokaru?

Wynajęcie autokaru sprawdzi się wtedy, gdy należy przewieźć dużą liczbę osób. Z jakimi kosztami trzeba się liczyć? Sprawdź ceny wynajmu autokaru z kierowcą!

Co wpływa na koszt wynajęcia autokaru?

Na opłatę za wynajem autokaru wpływa szereg czynników, dlatego przewoźnicy mogą zaproponować zróżnicowane ceny za transport pasażerów na tym samym odcinku.

Głównym czynnikiem wpływającym na koszt wypożyczenia autokaru razem z kierowcą będzie odległość do pokonania. Przy ustalaniu ceny należy zatem podać miejsce wyjazdu oraz miejsce docelowe, co pozwoli na przygotowanie wyceny. Drugim istotnym czynnikiem jest liczba pasażerów, ponieważ im będzie ich więcej, tym cena na jednego będzie niższa.

Ponadto koszty wynajmu autokaru zależne są od innych czynników, w szczególności od indywidualnego cennika firmy, od dodatkowych kosztów na trasie jak opłaty autostradowe czy parkingowe oraz od noclegu i zakwaterowania dla kierowcy przy dłuższych wyjazdach.

Cena wynajmu autokaru

Przewoźnicy oferujący swoim klientom Wynajem autokaru z kierowcą stosują dwie główne formy rozliczeń – za liczbę kilometrów albo za liczbę roboczogodzin.

Najczęściej za jednodniowe korzystanie z autokaru z obsługą kierowcy trzeba będzie zapłacić od 1000 do 5000 zł, przy czym ceny te należy traktować orientacyjnie. Z kolei w przeliczeniu na kilometr koszty wynoszą zwykle od 5 zł do 10 zł za przejechanie jednego kilometra.

Warto sprawdzić, czy cena wynajmu autokaru zaproponowana przez przewoźnika obejmuje już dodatkowe opłaty.

Jak wynająć autokar w niższej cenie?

Aby wynajem autokaru kosztował mniej, warto wysłać zapytania ofertowe do różnych przewoźników działających w okolicy. Dzięki temu można uzyskać indywidualne wyceny i wybrać ofertę o najkorzystniejszej cenie, która zmieści się w budżecie wyznaczonym na podróż.

Warto pamiętać o tym, żeby jednak nie oszczędzać na jakości. Wybór dobrej firmy przewozowej o ugruntowanej pozycji na rynku, nowoczesnej flocie oraz o pozytywnych opiniach wśród klientów jest wart wyższej ceny.