Dlaczego warto zdecydować się na kabinę prysznicową

Urządzając łazienkę, często zastanawiamy się, czy zdecydować się na wannę, czy może na kabinę prysznicową. Jednak kabina nie tylko lepiej dopasuje się do niewielkiego pomieszczenia, jakim bardzo często jest łazienka, ale również ma wiele innych zalet. Dlaczego warto zdecydować się na kabinę prysznicową?

Deszczownica prysznicowa i inne przyjemności

Zwolennicy długich kąpieli w wannie po prostu nie zdają sobie sprawy, co odpowiednio wyposażona kabina prysznicowa ma nam do zaoferowania. Jeżeli chcemy poczuć się, jakbyśmy myli się pod górskim wodospadem czy w majowym deszczu, wystarczy zamontować w naszej kabinie prysznicowej odpowiednie natryski.

Nie ma nic bardziej relaksującego a zarazem energetyzującego niż masaż strumieniami wody. Takie atrakcje zagwarantuje nam Deszczownica prysznicowa oraz inne natryski, które możemy zamontować w kabinie prysznicowej. Jeszcze jedną zaletą deszczownicy prysznicowej jest to, że nie musimy jej przytrzymywać tak jak słuchawki prysznica.

Elegancki design

Jeśli chodzi o wygląd kabiny prysznicowej, możemy wybierać z bardzo szerokiego asortymentu, zarówno, jeśli chodzi o ścianki, jak i brodzik czy inne wykończenie. Na odpowiednio wczesnym etapie możemy zaplanować kabinę z odpływem wbudowanym bezpośrednio w podłogę, co wygląda bardzo elegancko.

Drzwi i ściany kabiny prysznicowej mogą być prostopadłościenne lub zaokrąglone, cokolwiek pasuje do kształtu naszego pomieszczenia. Do wyboru mamy również wszystkie możliwe rodzaje szkła, od gładkiego i przejrzystego, przez matowe, po rozmaite zdobienia.

Udogodnienia dla użytkownika

Kabinę prysznicową można o wiele prościej niż wannę dostosować do potrzeb osób starszych i z niepełnosprawnościami ruchowymi. Już samo to, że nie ma tam żadnego wysokiego progu, który należy przekroczyć, znacznie ułatwia korzystanie z niej.

W kabinie prysznicowej możemy również zamontować poręcze i praktyczne siedzisko. Również dbanie o czystość kabiny prysznicowej, szczególnie takiej bez brodzika, jest znacznie prostsze niż w przypadku wanny.