Wyprawa nad jezioro

Wynajęty domek nad jeziorem to świetna lokalizacja na aktywny urlop na łonie natury, weekendowy wypad ze znajomymi czy wakacje z rodziną. O czym należy pamiętać, wybierając się na wycieczkę nad jezioro? Jakie rozrywki możemy tam zorganizować?

Domek nad jeziorem

Jakie atrakcje możemy zorganizować, wynajmując Domek nad jeziorem? Przede wszystkim wszystkie te związane z bliskością wody. Pływanie w jeziorze jest znacznie ciekawszym przeżyciem niż pływanie na basenie, choć trzeba pamiętać o zapoznaniu się z wyznaczonymi, bezpiecznymi częściami jeziora.

Znaczną atrakcją, nie tylko dla dzieci, będzie również wybranie się na łódki czy rowerki wodne, a osoby, które wolą jednak pozostać na brzegu, mogą grać w siatkówkę plażową. Wynajęty domek może również stanowić dobry punkt startowy do pieszych wycieczek po okolicy.

Relaks na łonie natury

Plaża nad jeziorem to idealne miejsce na opalanie się, pikniki czy po prostu relaks z ulubioną książką. Nad brzegiem jeziora możemy również rozłożyć karty i gry planszowe i po prostu cieszyć się towarzystwem i świeżym powietrzem. Żeby nic nie zakłócało naszego spokoju, pamiętajmy o zabraniu środków odstraszających owady.

Pobyt nad jeziorem może być dobrą okazją żeby zainteresować dzieci naukami przyrodniczymi. Zachęćmy je do obserwowania bogatego ekosystemu czy rozpoznawania różnych gatunków roślin i zwierząt. To doskonała okazja na poznawanie świata przyrody zwłaszcza dla dzieci z miasta.

Zasady bezpieczeństwa

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na aktywny wypoczynek i liczne zajęcia sportowe, czy na opalanie i relaks, są pewne zasady o których musimy pamiętać podczas wyprawy nad wodę. Pierwsza z nich jest dość oczywista – przynajmniej jedna dorosła osoba musi umieć pływać.

Sprawdzajmy dokładnie, które części jeziora są bezpieczne do pływania, szczególnie jeżeli mamy pod opieką dzieci, a wybierając się na łódki, pamiętajmy o kamizelkach ratunkowych. Natomiast podczas nakrapianych imprez w domku nad jeziorem miejmy na uwadze, że pływanie po spożyciu alkoholu bardzo często kończy się wypadkiem.