Jakie zalety mają zawiesia wężowe?

Nowoczesne zawiesia wężowe mają bardzo wiele zalet, dlatego też w ostatnim czasie zdobywają coraz większą popularność. Mowa tutaj oczywiście o zawiesiach kołowych, które mają bardzo szerokie zastosowanie w wielu branżach.

Czym wyróżniają się zawiesia wężowe?

Klasyczne zawiesia wężowe o zamkniętym obwodzie najczęściej wykonane są z włókien poliestrowych, które zamknięte są w tkanych rękawach ochronnych. Największymi zaletami zawiesi tego typu jest przede wszystkim niesamowita giętkość i bardzo niska waga, która w branży transportowej odgrywa kluczową rolę. Opisując największe zalety, warto wspomnieć również o bardzo atrakcyjnej cenie. Pod względem ekonomicznym jest to najlepsza alternatywa dla konkurencyjnych zawiesi linowych i łańcuchowych.

Wężowe zawiesia mają bardzo zbliżone właściwości użytkowe do popularnych zawiesi pasowych. Opisywane zawiesia zbudowane są z dwóch głównych elementów. Mowa tutaj oczywiście o rdzeniu i specjalnym rękawie ochronnym. Jak wspomniano powyżej, rdzeń wykonany jest zazwyczaj z wielokrotnie nawijanego włókna poliestrowego. Jak łatwo się domyślić, im większa ilość nawijanych pasm PES, tym oczywiście na większą wytrzymałość można liczyć. Jeżeli chodzi o sam rękaw ochraniający rdzeń to także wykonany jest on z tkanin poliestrowych. Jest to materiał odporny nie tylko na oleje i smar, ale również na różnego typu kwasy.

Jakie największe zalety?

Zawiesia wężowe są bardzo miękkie, dlatego też bardzo często wykorzystywane są przede wszystkim do transportowania ładunków o delikatnej powierzchni. Zawiesia wbrew pozorom są również bardzo giętkie, dlatego też bez problemu poradzą sobie w mocowaniu długich i wąskich ładunków. Dzięki zawiesiom wężowym możliwe jest obwiązywanie towarów pętlą na zaciąg.

Najlepszymi parametrami użytkowymi wyróżniają się oczywiście atestowane zawiesia, które spełniają stosowne normy. Certyfikowane zawiesia są gwarancją bezpieczeństwa i niezawodności. Niewielka waga sprawia, że zawiesia są wygodne nie tylko w użytkowaniu, ale również w transporcie i magazynowaniu. Opisując największe zalety warto wspomnieć również o tym, że zawiesia wężowe nie posiadają zaczepów i bez problemu można podnosić ładunki, które nie posiadają zaczepów.