Kiedy w domu pojawia się nowy członek rodziny…

Narodziny dziecka zawsze są wydarzeniem wyjątkowym. Na jego nadejście warto dobrze się przygotować. Jest to zdecydowanie łatwiejsze, jeśli rodzice mogą pochwalić się odpowiednią wiedzą i doświadczeniem. Jednak nawet osoby, które pierwszy raz postawione zostaną w roli rodzica, mogą poradzić sobie doskonale. Z pewnością pomogą w tym dostępne akcesoria dla rodziców i niemowląt. Nie oznacza to oczywiście, że powinniśmy dysponować wszystkimi, dostępnymi na rynku. Wśród nich zdecydowanie są jednak takie, których nie powinno zabraknąć w żadnym domu z niemowlęciem. Stara prawda mówi, że najważniejsi dla nowonarodzonego dziecka są rodzice. To oni otaczają go troskliwą opieką i pielęgnują na co dzień. Sprawowanie tej opieki jest zdecydowanie łatwiejsze, jeśli zaopatrzymy się w odpowiednie akcesoria.

Fotelik dla niemowląt

Już w dniu wyjścia noworodka ze szpitala konieczny będzie fotelik samochodowy. By podróż była bezpieczna, należy dostosować go do wieku dziecka, a właściwie jego wagi. Dla najmłodszych wybieramy fotelik z pozycją leżącą tyłem do kierunku jazdy. Szeroki wybór fotelików to udogodnienie dla rodziców, ale niektórych może przyprawiać o zawrót głowy. Aby upewnić się, że wybieramy najlepszą z możliwych opcji, przed zakupem warto się przygotować. Najlepiej poczytać wyniki testów zderzeniowych. Dowiemy się z nich wiele na temat bezpieczeństwa maluszków jeżdżących w fotelikach konkretnych marek i modeli.

Wózek głęboki

Maluszek z pewnością będzie też potrzebował wózka. Rodzice mogą zdecydować się na zakup modelu dla najmłodszych, czyli wózka głębokiego, a kiedy dziecko podrośnie, jego zamianę na wózek spacerowy. Mogą też wybrać model głęboko- spacerowy, czyli 2 w 1. Ten drugi z pewnością będzie mógł posłużyć dłużej, co jest jego niewątpliwą zaletą. Wystarczy, gdy dziecko będzie już siedzieć, zamienić wersję głęboką wózka na spacerówkę. Dzięki temu wydatek na wózek ponoszony jest tylko raz. Można też doposażyć wózek w szereg dodatkowych akcesoriów. Wśród nich są: moskitiery, parasolki przeciwsłoneczne, torby, śpiworki itp. Można je nabyć w komplecie z wózkiem albo solo w sklepie internetowym Wozki-foteliki.pl.

Łóżeczko

Oprócz wózka i fotelika z pewnością trzeba będzie zaopatrzyć maluszka w łóżeczko. Warto zadbać o to, byt dziecko miało swoje własne miejsce do spania, nawet jeśli maluszek i tak większą część nocy spędza w łóżku rodziców. Z czasem z pewnością przyzwyczai się do spania w swoim własnym łóżeczku, co będzie z pożytkiem zarówno dla niego, jak i opiekunów. Rodzicom pozwoli się porządnie wyspać, a dziecka nie narazi na to, że w czasie snu zostanie przypadkowo przygniecione przez mamę lub tatę. Takie wypadki wbrew pozorom wcale nie należą do rzadkości. A wybór łóżeczek, które z pewnością spełnią oczekiwania dzieci, jak i dorosłych jest naprawdę duży. Oprócz klasycznego łóżeczka, można się też zdecydować na dostawkę, kołyskę albo łóżeczko turystyczne.

Inne akcesoria dla najmłodszych

Zaletą współczesnych czasów jest dostęp do ogromnej ilości akcesoriów dla niemowląt. To znacznie ułatwia codzienną opiekę nad dzieckiem i czyni życie łatwiejszym. Poza wymienionymi powyżej, które można określić jako must have każdego maluszka, jest wiele innych, niezwykle przydatnych i usprawniających wykonywanie codziennych czynności. Wśród nich można wymienić leżaczek, przewijak, ochraniacze do łóżeczka i zabawki dla najmłodszych, które potrafią zająć maluszka na długie godziny. Czy warto kupować je wszystkie? – Z pewnością nie. Niektóre z nich potrafią jednak bardzo pomóc rodzicom i ułatwić im spełnianie się w nowej roli. O których akcesoriach dokładnie mowa? – Cóż, to zależy już od indywidualnych potrzeb i konkretnych okoliczności. Dla jednych będzie to turystyczne łóżeczko, które doskonale sprawdzi się podczas częstych wyjazdów; dla innych leżaczek, który z łatwością przeniesiemy w dowolne miejsce w domu, by maluszek niezależnie od wykonywanych przez nas czynności przez cały czas był pod naszym czujnym okiem; a dla jeszcze innych… no właśnie! Dalszą część historii polecamy każdemu z rodziców dopowiedzieć sobie samemu.