5 rzeczy, o których należy pamiętać podczas urządzania sypialni

Sypialnia to miejsce w naszym domu lub mieszkaniu, w którym spędzamy naprawdę dużo czasu. Nie ma się zatem co dziwić, że chcemy czuć się w niej dobrze. Zależy nam również na tym, aby wyglądała niebanalnie i była funkcjonalna. Poniżej przedstawiono 5 najważniejszych aspektów, o których nie można zapomnieć podczas urządzania pokoju sypialnianego.

Ściany

Z całą pewnością na atmosferę w Twojej sypialni wpłynie kolorystyka ścian. Ludzi można podzielić na tych, którzy kochają jasne, słoneczne sypialnie i na tych, którzy bez ciemnej sypialni nie byliby się w stanie wyspać. Dobór koloru ścian ma zatem istotne znaczenie. Pomyśl, do której grupy Ty należysz. Dokonany wybór przełoży się zapewne na dalszy sposób zagospodarowania sypialni.

Ostatnimi czasy bardzo popularne staje się zastępowanie wygładzonych ścian tapetami. Często wybiera się też jedną ścianę i ozdabia się ją charakterystyczną tapetą lub fototapetą. Może to być na przykład jakiś piękny morski lub górski krajobraz, lub też roślinny wzór. Ważne, aby codziennie po przebudzeniu wprowadziły Cię w dobry nastrój.

Oświetlenie

Niewątpliwie ważnym elementem wystroju sypialni jest jego oświetlenie. Warto zaplanować punkty świetlne na samym początku prac. Może być potrzebna pomoc elektryka. W pokoju przydadzą się na pewno różne rodzaje oświetlenia, z różnym jego natężeniem. Pamiętajmy o lampach, które pozwolą nam czytać oraz o takich, które zapewnią miły nastrój i zapewnią wyciszenie.

Miejsce do spania i siedzenia

Trudno wyobrazić sobie sypialnię bez łóżka. Stanowi ono centralny punkt tego pomieszczenia. Powinno być przede wszystkim wygodne. Dobierz zatem do niego odpowiedni materac. Zapewni Ci to właściwy sen i wypoczynek. Łóżko może być również elementem dekoracyjnym pokoju. Przyciągające wzrok i jednocześnie umożliwiające podparcie głowy – są łóżka z zagłówkami. Występują w wielu obiciach i kolorach.

Efektownym rozwiązaniem może być wstawienie do sypialni fotela lub dekoracyjnego krzesła. Są to stylowe meble do domu, w tym również do sypialni.

Miejsce do przechowywania

Nasze sypialnie pełnią najczęściej funkcje garderoby. Z pewnością przyda Ci się pojemna szafa. Warto pomyśleć również o zakupie komody lub konsoli, w których przechowasz biżuterię, zegarki, bieliznę i inne drobne przedmioty.

Lustro

Urządzając sypialnię, nie można zapomnieć o umieszczeniu w niej lustra. To przy nim zrobisz poranny makijaż, uczeszesz się lub zawiążesz krawat. Poranny uśmiech do samego siebie w lustrze pozytywnie nastroi Cię na resztę dnia. Lustro będzie stanowić także wyjątkową dekorację. Szczególnie gdy dobierzesz lustro w lustrzanej ramie. Szlifowana faza lustra doda wnętrzu elegancji i wyjątkowości. Możesz wybrać różne wielkości lustra i powiesić je na ścianie. Niesamowity efekt stworzy również lustro stojące w lustrzanej ramie. Umożliwia sprawdzenie całej Twojej sylwetki przed wyjściem z domu.

Fot.impresje24.pl