Na co zwrócić uwagę wybierając palety euro plastikowe?

alek - czerwiec schoellerallibert.com - schoeller (8) .jpg

Palety euro plastikowe w branży transportowej odgrywają bardzo ważną rolę, dlatego też tym bardziej nie można przejść obok nich obojętnie. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja właśnie dla tych osób, które chcą poznać największe atuty palet z tworzywa sztucznego i dowiedzieć się jednocześnie, czy w rzeczywistości warto na nie postawić.

O czym należy pamiętać?

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że palety z tworzywa różnią się między sobą konstrukcją. Na rynku dostępne są nie tylko palety płaskie i słupkowe. W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się również palety składane. Nowością na rynku są z kolei palety skrzyniowe. Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej palety jednorazowe i wielokrotnego użytku, które sprawdzą się przy wielu zadaniach.

Aby wybrać idealne palety euro plastikowe należy zwrócić uwagę nie tylko na ich wymiary, ale również na nośność. Klasyczne palety euro oferują nośność statyczną do 2500 kg. Jest to naprawdę bardzo dobry wynik zwłaszcza, jak weźmie się pod uwagę konkurencyjne rozwiązania dostępne na rynku.

Specjalną grupę tworzą palety z ESD, które przeznaczone są głównie do wymagającego przemysłu farmaceutycznego. Palety tego typu wiele firm wykorzystuje również w branży spożywczej, gdzie duży nacisk kładzie się na higienę. Palety z tworzywa dostępne są oczywiście w wersji na płozach albo na stopach. W zależności od indywidualnych potrzeb można zamówić również palety z rantami i modele w wersji ażurowej. Nowością na rynku są palety antypoślizgowe, dzięki którym można ograniczyć ryzyko przypadkowego uszkodzenia transportowanego ładunku. Wybór palet plastikowych jest bardzo szeroki i różnorodny, dlatego też każda firma znajdzie coś dla siebie.

Na jaki materiał postawić?

Palety z tworzywa jak powszechnie wiadomo mogą być wykonane z wielu różnych materiałów. Każde z dostępnych na rynku rozwiązań ma oczywiście swoje plusy i minusy. Warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie wybrać najlepsze palety euro plastikowe.

Najlżejsze palety plastikowe doskonale sprawdzą się w transporcie lotniczym. Nowością na rynku są palety plastikowe wzmocnione prętami zbrojeniowymi, które bez problemu poradzą sobie z ładunkami o dość dużych gabarytach.

Jeżeli chodzi o sam materiał, to producenci najczęściej oferują palety wykonane z popularnego tworzywa HDPE. W magazynach coraz częściej znaleźć można również niezawodne palety z LLDPE, które w swojej klasie i w swojej cenie nie mają sobie równych. Mowa tutaj oczywiście o paletach, które w 100% pochodzą z recyklingu.