Zdrowotne właściwości herbaty LOYD

Herbata to napój znany i ceniony od tysięcy lat.

Jedną z marek, która na stałe już wpisała się w naszą świadomość jest herbata Loyd. W asortymencie tej marki znajdują się zarówno herbaty owocowe, smakowe, ziołowe, jak i „kolorowe” czarne, czerwone czy zielone, które cenione są nie tylko za swój wyjątkowy smak, ale także za właściwości prozdrowotne. Jakie dokładnie właściwości zdrowotne mają poszczególne rodzaje herbaty? Zobacz również Herbata LOYD – pomoc w aktywnym trybie życia.

Herbata czerwona

Herbata czerwona bardzo często wybierana jest przez osoby, które chcą zgubić zbędne kilogramy, gdyż nazywana jest pogromcą tłuszczu. Jednak ma też szereg innych właściwości. Wskazuje się przede wszystkim na to, że pozwala oczyścić organizm ze szkodliwych substancji, a także reguluje poziom cholesterolu. Wzmacnia również organizm, a także procesy trawienne, co obok spalania tłuszczu, również sprzyja utrzymaniu prawidłowej wagi.

Herbata zielona

Nie bez powodu nazywana herbatą młodości. Zawiera wysokie stężenie substancji antyoksydacyjnych, dzięki czemu pozwala opóźnić procesy starzenia się organizmu, a także chroni przed demencją. Trwają cały czas badania dotyczące tego, jak wpływa zielona herbata na komórki nowotworowe.

Oprócz tego zielona herbata działa orzeźwiająco oraz pobudzająco na organizm. Polecana jest szczególnie w czasie wzmożonego wysiłku umysłowego w pracy czy w czasie nauki. Zawiera stosunkowo wysokie stężenie teiny, która jest odpowiednikiem kofeiny zawartej w kawie. Jednak herbata zielona nie działa tak gwałtownie jak kawa, przez co jest chętniej wybierana przez osoby, które potrzebują zastrzyku energii na dłużej.

Herbata czarna

Regularne picie czarnej herbaty poprawia pracę układu pokarmowego, ale także korzystnie wpływa na układ krwionośny. Wskazuje się, że może działać przeciwmiażdżycowo. Wysoka zawartość teiny sprawia również, że herbata czarna działa orzeźwiająco. Wiele osób wybiera ją z rana zamiast kawy. Szczególnie osoby z problemami z ciśnieniem, gdyż pozwala ona na uregulowanie ciśnienia – obniżyć je.