Opieka osób starszych w Niemczech. Jak zdobyć pierwszą pracę?

Portrait of an adult woman with his elderly mother.

Zawód opiekunki osób starszych to niełatwe, ale bardzo satysfakcjonujące zajęcie. Odnajdą się w nim osoby, które lubią zajmować się innymi i otaczać ich opieką. Swoją popularność w ostatnim czasie zawdzięcza stabilnej branży i atrakcyjnym wynagrodzeniom. W końcu w obecnych czasach każdy z nas chce dobrze zarabiać i zabezpieczyć się na przyszłość. Myślisz o pracy w opiece seniora? Dowiedz się w jaki sposób przygotować do rozmowy rekrutacyjnej w agencji.

Idealna opiekunka osób starszych

Agencja opiekuńcza na rozmowie rekrutacyjnej weryfikuje dwie podstawowe umiejętności. Są one niezbędne, aby podjąć zlecenie u renomowanych pracodawców. Pierwszą z nich jest znajomość języka niemieckiego. Warto wiedzieć, że aby zostać opiekunką osób starszych wystarczy podstawowa lub komunikatywna znajomość tego języka. Opiekunki osób starszych, które znają język niemiecki w stopniu bardzo dobrym, mają szansę na lepsze zarobki. 

Opieka w Niemczech wymaga także znajomości tego zawodu. Przyszła opiekunka seniora powinna więc posiadać doświadczenie. Warto wiedzieć, że nie musi być ono profesjonalne. Wystarczy opieka na przykład nad kimś bliskim, jak rodzice czy dziadkowie. Dobrym rozwiązaniem na początek jest też wolontariat lub opieka seniora w Polsce.

Uczciwi pracodawcy w opiece seniora

Jeśli chcesz zarabiać więcej w opiece osób starszych w Niemczech warto dbać o rozwój kompetencji zawodowych. Niemieckie rodziny bardzo doceniają również różnego rodzaju kursy opiekuńcze, czynne prawo jazdy czy wykształcenie medyczne. Myśląc o opiece w Niemczech musisz zadbać także o bezpieczne warunki pracy. Współpracuj jedynie z renomowanymi agencjami, które zapewnią Ci legalną formę zatrudnienia i pomoc. Przykładem takiego pracodawcy jest firma Perfekton.

Agencja oferuje przejrzyste warunki pracy, wysokie wynagrodzenia i opiekę. Pensja bazowa w tej firmie to nawet 1800 € netto miesięcznie. Nie musisz martwić się także o zamieszkanie i wyżywienie. Będąc w Niemczech nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów. Firma zapewnia też bezpłatny przejazd w obie strony. Przez cały okres zlecenia jesteś pod opieką doświadczonego koordynatora. Szukasz pracy w opiece w Niemczech? Sprawdź najnowsze zlecenia w firmie Perfekton: Opiekunki w Niemczech.