Ostatnie przedświąteczne porządki na balkonie i tarasie

To ostatnie chwile, aby dokończyć przedświąteczne porządki. Jeśli wszystkie pomieszczenia w domu są już przygotowane na celebrowanie Bożego Narodzenia, pozostaje się rozejrzeć po balkonie lub tarasie. Sprawdzić, czy to właśnie tam nie trzeba poświęcić ostatnich wolnych chwil, aby rozglądając się po niebie za pierwszą spadającą gwiazdką, nie być narażonym na potknięcia o porozrzucane rzeczy.

Co może się przydać zimową porą podczas porządkowania balkonu lub tarasu?

Szafy gospodarcze i skrzynie ogrodowe

Nawet malutki balkon nie jest dla nas przeszkodą, jeśli chcemy stworzyć sobie namiastkę zielonej przestrzeni. Potrafimy wygospodarować miejsce na doniczki z ziołami, podwieszane donice z ulubionymi gatunkami kwiatów, ale i kawałek przestrzeni na niewielki stolik w zestawie z krzesłami. Dzięki temu możemy tu odpoczywać latem, bez wychodzenia z domu. Na tarasie mamy nieco więcej możliwości, co oznacza jedynie, że korzystamy z jeszcze większej liczby artykułów.

Narzędzia do pracy przy roślinach, doniczki, ziemia do kwiatów, do tego dekoracje – inne na każdą porę roku. Trochę się tego zbiera, a jeśli w domu mamy miłośnika majsterkowania to musimy się mierzyć z częstym bałaganem, który oznacza pogubione śrubki, gwoździki i inne drobne akcesoria. To wszystko musi znaleźć swoje miejsce w szafce lub skrzyni. Uporządkowany balkon lub taras staje się miejscem bezpiecznym. Za to praca z roślinami bądź majsterkowanie są tylko przyjemnością, a nie kojarzą się z ryzykiem pogubienia drobnych elementów, uszkodzenia posadzki lub ścian, nie wspominając o ciągłym bałaganie.

Estetyczna, bezpieczna i uporządkowana przestrzeń – na tym powinno nam zależeć. W ofercie znajdujemy specjalne szafy gospodarcze oraz skrzynie ogrodowe. Można je nabyć w sklepie Bazkar.pl. Są pojemne, funkcjonalne i lekkie. Do tego na tyle uniwersalne pod względem wykonania i kolorystyki, że nie zaburzają wystroju balkonu czy tarasu.

Osłona na meble lub plandeka

Jeśli przez większość roku korzystamy z mebli balkonowych, musimy je zabezpieczyć na zimę. Fakt, że ta pora roku w naszym klimacie staje się coraz cieplejsza i częściej widujemy słońce niż śnieg, nie oznacza, że meble można pozostawić bez żadnej osłony. Niska temperatura, nawet niewielkie opady śniegu lub deszczu, a do tego silne promieniowanie słoneczne, niestety, negatywnie wpływają na strukturę i właściwości większości mebli.

Aby ulubione zestawy uchronić przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych, warto nabyć wraz z kompletem specjalny pokrowiec ochronny. Decydując się na taki zakup od razu, można liczyć na pewność, że będzie on idealnie pasował. Podczas zakładania nie pozostaną żadne szczeliny, przez które do mebli mogłyby się przedostać np. zabrudzenia.

Jeśli ulubiony zestaw mebli balkonowych przetrwał kolejny sezon, ale dotychczasowy pokrowiec to zbyt mało lub został on zniszczony, można zakupić artykuł uniwersalny, pasujący na większość zestawów. Innym rozwiązaniem jest specjalna plandeka, która nie przemaka, a jej spore rozmiary pozwalają na zabezpieczenie także innych elementów wystroju balkonu czy tarasu.

To ostatni dzwonek, aby zadbać o zewnętrzną część domostwa! Już za chwilę pozostanie nam zająć się jedynie nakrywaniem do stołu i pakowaniem prezentów. Zadbajmy o uporządkowanie balkonów i tarasów, aby wypatrywanie pierwszej gwiazdki było czystą przyjemnością.