CoolSculpting – przebieg i koszt zabiegu

CoolSculpting – przebieg i koszt zabiegu

CoolSculpting to zabieg, który zyskuje coraz większe grono zwolenników. Jego rosnąca popularność wynika z dużej skuteczności oraz trwałości efektów.

Jakie są wskazania do przeprowadzenia zabiegu kriolipolizy CoolSculpting?

Tego rodzaju zabieg polecany jest osobom, które pragną trwale ograniczyć ilość tkanki tłuszczowej znajdującej się w okolicy brzucha, pleców oraz ud. Poza tym, metoda jest skuteczna w przypadku ginekomastii czy podwójnego podbródka.

Jak zatem przebiega ten zabieg?

Zabieg wyszczuplający CoolSculpting może być z powodzeniem wykonywany przez kosmetologów i fizjoterapeutów. Ważne jest jednak w tym wypadku posiadanie przez te osoby odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Podczas zabiegu skóra i tkanka tłuszczowa zasysane są przez próżniowy aplikator oraz przytrzymywane pomiędzy dwoma panelami chłodzącymi. Aparat wyposażony jest w sensory termiczne, które przekładają się na bezpieczeństwo pacjenta oraz ograniczają możliwość odmrożenia skóry.

Jakie są efekty zabiegu?

Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. W celu ich zwiększenia możliwe jest powtórzenie kriolipolizy. Warto również dodać, że po przeprowadzonym zabiegu martwe komórki tłuszczowe są eliminowane z organizmu przez około dwa miesiące. Po tym czasie efekty działań są zwielokrotnione i zdecydowanie lepiej widoczne. Należy podkreślić, że w przypadku kriolipolizy nie występuje tak zwany efekt jo-jo, ponieważ komórki tłuszczowe są trwale eliminowane z organizmu.

Jaki jest koszt zabiegu?

Zabiegi kriolipolizy wykonywane są w renomowanych gabinetach medycyny estetycznej. Godna polecenia oferta dostępna jest między innymi na stronie: https://saywowclinic.pl/coolsculpting/. Wizyta konsultacyjna, która powinna poprzedzać wszelkie działania jest bezpłatna. Podczas niej konieczny jest pomiar tkanki tłuszczowej pacjenta oraz ustalenie planu zabiegowego. Koszt pojedynczego zabiegu obejmującego brzuch, boki, plecy, uda lub ramiona wynosi od około tysiąca pięciuset do trzech tysięcy złotych. Cena w tym wypadku zależy od ilości przyłożeń głowicy oraz ilości i rodzaju partii ciała obejmowanych zabiegiem.