Skuteczne usuwanie zmarszczek? Tylko u lekarza medycyny estetycznej

Chociaż w sklepach możemy znaleźć bardzo dużo różnych kosmetyków na zmarszczki, to jednak nie każdy z nich jest w stanie spełnić swoje obietnice. Osoby chcące skutecznie pozbyć się zmarszczek, powinny zwrócić szczególną uwagę na medycynę estetyczną – tylko ona jest w stanie dać obecnie tak skuteczne efekty.

Medycyna estetyczna jest działem medycyny, który skoncentrowany jest na wyglądzie człowieka. Jest wybierana jednak nie tylko przez kobiety chcące usunąć zmarszczki, ale również przez mężczyzn, a nawet skierowana jest do dzieci i młodzieży. Dzięki zabiegom medycyny estetycznej można usunąć ze skóry różne niedoskonałości – przebarwienia, blizny, rozstępy, asymetrie, bruzdy, rozszerzone naczynka, niechciane owłosienie.

Skupmy się jednak na tym, z czego medycyna estetyczna jest najbardziej znana, a mianowicie jest to usuwanie zmarszczek. W Lublinie możemy skorzystać z takiego zabiegu w gabinecie http://tarkiewicz.pl/uslugi/usuwanie-zmarszczek/

Botoks i kwas hialuronowy – najskuteczniejsze na zmarszczki

W gabinetach medycyny estetycznej skorzystamy przede wszystkim z dwóch metod usuwania zmarszczek – z użyciem botoksu oraz kwasu hialuronowego. Są to metody, które pozwalają na całkowite usunięcie nawet bardzo głębokich zmarszczek, w tym tych mimicznych. Gdy są przeprowadzone odpowiednio, dają również naturalny efekt.

Botoks, czyli toksyna botulinowa działa bezpośrednio na nerwy, powodując rozprostowanie zmarszczek w danym miejscu – stosowana jest głównie na zmarszczki mimiczne. Z kolei kwas hialuronowy wypełnia zmarszczkę od środka i dodatkowo nawilża skórę, ponieważ jest związkiem naturalnie w niej występującym. Konkretna metoda jest dobierana przez lekarza medycyny estetycznej. Oba preparaty są dostarczane do skóry z użyciem iniekcji w precyzyjnie określonych miejscach. Oba zabiegi są także odwracalne. W przypadku botoksu efekt jest zauważalny przez około 3-9 miesięcy, natomiast przy kwasie hialuronowym nawet około 12 miesięcy. Po tym czasie zabieg może być powtórzony, aby ponownie nadać skórze atrakcyjny, młodszy wygląd.