Sypialnia i pokój dzienny w jednym – czy to możliwe?

Czy połączenie sypialni i pokoju dziennego jest dobrym rozwiązaniem? Od czego zacząć? O czym nie należy zapomnieć? Wszystkiego dowiesz się w poniższym artykule! Wielu osobom wydaje się, że pomieszczenie łączące ze sobą pokój dzienny oraz sypialnie to bardzo złe rozwiązanie. Mogłoby się wydawać, że decydują się na nie tylko osoby, które są do tego zmuszone z powodu małego metrażu swoich mieszkań. Czy rzeczywiście połączenie pokoju dziennego z sypialnią jest z góry skazane na porażkę? Naszym zdaniem absolutnie nie!

Jak zaprojektować salon i sypialnię w jednym?

Połączenie salonu i sypialni w jednym wnętrzu wymaga przede wszystkim wykonania dobrego, przemyślanego projektu, a dopiero potem właściwej aranżacji tego miejsca. Należy przede wszystkim dokładnie zmierzyć całe pomieszczenie. Następnie warto przemyśleć, w jakie meble chcemy wyposażyć to miejsce.

Jeżeli pokój jest przestrzenny, spokojnie możesz zdecydować się na zakup zarówno łóżka, jak i innego mebla wypoczynkowego np. sofy czy narożnika. W ten sposób możesz w łatwy sposób rozdzielić część sypialnianą od dziennej.

Jednak przy wyborze mebli wypoczynkowych miej na uwadze metraż pokoju. W przypadku niedużych przestrzeni warto zdecydować się na jeden mebel. Łóżko i sofa „zagraci” tylko takie pomieszczenie, a całość nie będzie wyglądała ani stylowo, ani wygodnie.

Jak podzielić wnętrze na funkcjonalne strefy?

Szczęśliwi posiadacze dużego pokoju powinni koniecznie zdecydować się na podział pomieszczenia na strefę sypialnianą i strefę dzienną. Możesz to zrobić na kilka sposobów. Najprościej podzielić wnętrze przy pomocy mebla np. meblościanki lub szerokiego regału ażurowego. Meble do sypialni w sklepie ABC Meble to miejsce, gdzie znajdziesz przeróżne modele, dzięki którym podzielisz to miejsce na funkcjonalne strefy. Dobrym rozwiązaniem, które wymaga jednak trochę większego nakładu pracy, jest postawienie ścianki gipsowo-kartonowej, parawanu lub kotary. Podział sypialni i pokoju dziennego najlepiej wygląda wtedy, gdy nie widać go „na pierwszy rzut oka”.

Kolejną inspiracją jest podzielenie wnętrza na strefę „dzienną” i „nocną” poprzez wprowadzenie odmiennej kolorystyki ścian oraz dodatków. Jeżeli jednak wolisz, aby całość była utrzymana w jednym stylu, podziału można dokonać także przy pomocy dodatków! Bardzo dobrze będzie prezentować się np. wyraźny akcent na granicy obu tych przestrzeni.

Sypialnia i pokój dzienny w jednym – jakie meble wybrać?

Wiele sklepów meblowych posiada w swojej ofercie przeróżne modele mebli, które w „sprytny sposób” łączą ze sobą dwie, a nawet czasem trzy funkcje. Warto rozejrzeć się za takimi projektami, ponieważ potrafią zrewolucjonizować każde wnętrze. Dzięki nim zyskujesz także więcej przestrzeni. Do pokoju dziennego połączonego z sypialnią na pewno przyda się jednak jeden duży mebel, który będzie dostosowany do przechowywania wszystkich najważniejszych przedmiotów i tekstyliów. Zestaw mebli do sypialni sprawdź promocje i wybierz piękne, funkcjonalne meble ze sklepu ABC Meble!

Wiele osób ma w swoim mieszkaniu pomieszczenie, które łączy ze sobą pokój dzienny z sypialnią. Jednak dla większości nie jest to wymarzone rozwiązanie. Jeżeli również jesteś w takiej sytuacji, powyższe rady powinny ułatwić Ci zaprojektowanie takiego wnętrza. Po ich zastosowaniu zobaczysz, że takie rozwiązanie może wyglądać naprawdę stylowo!

źródło zdjęcia: freepik.com