Rodzaje hal namiotowych

Hale namiotowe to hale o różnorodnym zastosowaniu, które kojarzą się przede wszystkim z obiektami tymczasowymi, stawianymi dosłownie na chwilę lub co najwyżej na sezon. Otóż nic bardziej mylnego. Dzisiejsze nowoczesne hale namiotowe z powodzeniem dorównują halom stalowym a nawet i murowanym, a co za tym idzie mogą być użytkowane przez wszystkie pory roku przez wiele lat. Wszystko tak naprawdę zależy na jaką halę się zdecydujemy, a konkretniej z jakich materiałów zostanie wykonana. Biorąc pod uwagę materiał wykonania konstrukcji nośnej mamy do wyboru hale namiotowe aluminiowe oraz hale namiotowe stalowe. Jedne i drugie niosą za sobą swoje przewagi.

ALUMINIOWE HALE NAMIOTOWE

Hale namiotowe aluminiowe charakteryzują się, jak sama nazwa mówi, aluminiową konstrukcją. Jest ona stosunkowo lekka (porównując do konstrukcji stalowej), dzięki czemu nie zawsze wymagane jest wykonania fundamentów pod halę. Konstrukcja aluminiowa zabezpieczona odpowiednio przed korozją sprawdza się w różnorodnych warunkach atmosferycznych i może być użytkowana przez cały rok. Obudowa ścian hali może być wykonana z blachy trapezowej lub płyt warstwowych, natomiast dach stanowi wytrzymała plandeka PCV.

Hale namiotowe o tej konstrukcji są szybkie w montażu i częściowo mobilne, co oznacza, że można je zdemontować i zmontować ponownie w innym miejscu lub w kolejnym sezonie. Można je też przebudowywać i powiększać. Co więcej dzięki temu hale aluminiową można sprzedać, gdy przestanie być potrzebna i odzyskać część poniesionych nakładów.

HALE NAMIOWOWE O STALOWEJ KONSTRUKCJI

Stalowa konstrukcja w halach namiotowych stanowi solidną konstrukcję nośną, której postawienie wymaga zazwyczaj wykonanie fundamentów. Dlatego też hale namiotowe stalowe wykorzystywane mogą być przez wiele lat w różnych warunkach pogodowych i z powodzeniem zastępować hale murowane, które są mniej elastyczne, droższe w budowie i wymagają więcej czasu na realizację.

Hale namiotowe o stalowej konstrukcji mogą tak samo jak aluminiowe mieć obudowę ścian wykonaną z blachy trapezowej lub płyt warstwowych a dach z plandeki PCV. Dodatkowo w przypadku tych hal istnieje możliwość wykonania dachu pneumatycznego, zwanego inaczej podwójnym lub dmuchanym, który może być podgrzewany. Taki dach wykonany jest z dwóch warstw PCV pomiędzy, które wtłaczane jest podgrzane powietrze, dzięki czemu w hali zapewniona jest pożądana temperatura i poziom wilgotności.

PRODUCENT HAL NAMIOTOWYCH STICK HALE

Inwestycja w hale namiotową, zarówno aluminiową jak i stalową, to często inwestycja na wiele lat. Warto wybrać sprawdzoną firmę, która wykona hale zgodną z naszymi oczekiwaniami. Stick hale to doświadczony producent, który wykonuje zarówno hale namiotowe jak i hale stalowe i ma na swoim koncie wiele realizacji i zadowolonych klientów. Firma zajmuje się kompleksowo realizacją całej inwestycji, począwszy od analizy potrzeb i projektu, przez produkcję i montaż, aż po obsługę posprzedażową i serwis.