Ceramika Paradyż – najmodniejsze kolekcje płytek ceramicznych

Trendy w świecie płytek to gorący temat nie tylko dla architektów i projektantów wnętrz, ale wszystkich, którzy planują budowę lub remont domu z wyprzedzeniem. Mnogość wzorów, kolorów, fasonów i kształtów pozwala na tworzenie coraz to bardziej fantazyjnych aranżacji, a bogate oferty producentów ceramiki skutkują możliwością wyboru płytek dopasowanych do naszych potrzeb jakościowych i estetycznych oraz możliwości finansowych.

Jakie wzory ceramiki Paradyż cieszą się największą popularnością?

Dominujące motywy w kolekcjach płytek ceramicznych to przede wszystkim te wywodzące się z natury, a więc imitacje tworzyw naturalnych – drewna, kamienia i betonu oraz wzory roślinno-zwierzęce. Tutaj na podium uplasowały się przede wszystkim:

  1. Marmur – zarówno płytki w ciemnych (szarość i czerń), jak i jasnych odcieniach (głównie beż); świetnie sprawdzą się w połączeniu z dodatkami w stylu glamour, we wnętrzach minimalistycznych oraz klasycznych stylizacjach
  2. Drewno – płytki w różnorodnych odcieniach, których sposób ułożenia nawiązuje do ponadczasowych, dawnych parkietów
  3. Inspiracje roślinne – płytki w kwiaty, duże liście bądź egzotyczne, tropikalne motywy

Zupełnie odmiennym kierunkiem, który zyskał na popularności jest geometria, gdzie sympatię zyskała przede wszystkim ceramika Paradyż typu patchwork w najróżniejszych wariantach kolorystycznych, z których możemy ułożyć spójny ciąg przedstawiający konkretny wzór lub jedynie zaakcentować wybraną powierzchnię pewnym fragmentem. Z jednej strony wielu producentów postawiło na żywe, wyraziste kolory płytek, takie, jak np. niebieski, pomarańcz, czy fiolet które przełamują stonowane aranżacje i dodają pomieszczeniu świeżości. Z drugiej jednak, pojawiło się wiele kolekcji, które akcentują kolory pastelowe, np. pudrowy róż czy zieleń. Modne stały się także kafelki, na których powierzchni łączona jest faktura błyszcząca z matową. Jak widać, pomysłów producentom nie brakuje, więc pozostaje nam tylko wybierać.

Parametry techniczne płytek ceramicznych Paradyż

Zanim zdecydujemy się na konkretną kolekcję płytek ceramicznych warto sprawdzić, czy będą one spełniać wymagania techniczne odpowiadające wnętrzom, w których chcemy położyć dane płytki. Podstawowe parametry ceramiki Paradyż, które musimy wziąć pod uwagę, to: gatunek, klasa ścieralności i właściwości antypoślizgowe, a w przypadku płytek zewnętrznych również mrozoodporność – wysokie oznaczenia we wszystkich z tych kategorii będą dla nas gwarantem wytrzymałości. Ofertę płytek o wysokiej jakości, cieszących się uznaniem wśród konsumentów znajdziesz na stronie – https://plytki24.pl/ceramika-paradyz/cat_1.html.

Wnętrza, w których dominują płytki mogą kojarzyć się bardziej z zimnymi pomieszczeniami niż z ciepłym rodzinnym domem. Jednak bogata gama produktów pozwala nam wybrać nie tylko kolor, ale też wielkość płytek oraz ich motyw przewodni. Dzięki temu możemy zaaranżować dom według własnych oczekiwań nie tylko pod względem praktycznym, ale też estetycznym, a jednocześnie uczynić z domu piękną i swobodną przestrzeń dla wszystkich jej użytkowników.