Dezodoranty czy antyperspiranty – jak chronić się w stresujących sytuacjach

Dezodoranty czy antyperspiranty – jak chronić się w stresujących sytuacjach

Wiele osób ma problem z nadpotliwością, szczególnie w stresujących sytuacjach. To przykra dolegliwość. Dezodoranty L’Oreal powstały z myślą o takich ludziach. Dzięki nim można w końcu zapomnieć o mokrych plamach pod pachami.

Człowiek w ciągu dnia wydala około 2 litrów płynów. Część z nich to mocz, a część pot. W ten sposób regulowana jest temperatura ciała. Więcej potu wydzielamy podczas intensywnego wysiłku, wysokich temperatur oraz w stresujących sytuacjach. Pot sam w sobie jest niemalże bezzapachowy. Nieprzyjemny zapach pojawia się w wyniku kontaktu z mikroorganizmami, które żyją na całej powierzchni naszej skóry. Osoby zmagające się z nadmiernym poceniem mają więc nie lada problem, gdyż oprócz mokrych plam pod pachami zaczynają brzydko pachnieć. Pomocne mogą być antyperspiranty L’Oreal Men Expert.

Antyperspiranty L’Oreal Men Expert zwalczają przykry zapach

Osoby aktywne fizycznie, które szybciej się pocą, lub te, które się często denerwują – chętnie sięgają po antyperspiranty L’Oreal Men Expert. Dzięki nim w końcu mogą przestać się martwić o mokre plamy pod pachami, co jest nie tylko niezbyt komfortowe, ale i nieestetyczne. Wiele osób wstydzi się z tego powodu i szuka pomocy w różnych kosmetykach. Niestety – nie wszystkie przynoszą zamierzony efekt. Wówczas marnujemy i czas, i pieniądze. A co gorsza – problem wciąż jest.

Co to jest dezodorant?

Zastanawiając się, co wybrać – dezodorant czy antyperspirant – trzeba jasno określić, czym są oba te kosmetyki. Pierwszy z nich tuszuje zapach potu. Dodatkowo zawiera substancje przeciwgrzybiczne i antybakteryjne, zapobiegając w ten sposób namnażaniu się bakterii. Dobrej jakości preparaty, takie jak antyperspiranty L’Oreal Men Expert, są oparte na nowoczesnych technologiach, zawierają substancje aktywne, dzięki czemu zapewniają świeżość i ochronę przed przykrym zapachem przez długie godziny.

Co to jest antyperspirant?

Antyperspirant tylko z pozoru może przypominać dezodorant. Tak jak on zawiera substancje zapachowe i antybakteryjne. Jednak nie tylko maskuje zapach potu, ale też hamuje jego wydzielanie. Gdy jest nam gorąco, zawarte w nim alkaliczne sole gliny rozpoczynają zwężanie porów. Z tego powodu mniej potu jest wydzielanego przez naszą skórę.

Co wybrać?

Mając problemy z potem, warto spróbować, jak działają antyperspiranty L’Oreal Men Expert, mają bowiem znacznie korzystniejszy wpływ na zdrowie niż antyperspiranty. Zawierają też różnego rodzaju substancje aktywne, np. węgiel czy kapsułki chłodzące. Różne zapachy i intensywne działanie (nawet do 48 godzin) sprawiają, że ludzie chętnie po nie sięgają.

Antyperspiranty L’Oreal Men Expert czy inne kosmetyki tego typu nie ograniczają pocenia tak jak antyperspiranty. Jednak trzeba pamiętać o tym, że wydzielanie wody z organizmu za pomocą gruczołów znajdujących się w skórze człowieka to naturalny proces. Antyperspirantów nie wolno używać na noc ani na całe ciało, mogą bowiem mieć niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Antyperspiranty L’Oreal Men Expert są zaś całkowicie bezpieczne. Do tego pielęgnują skórkę i nie podrażniają jej.

Antyperspiranty L’Oreal Men Expert nie zostawiają śladów

Problemem wielu dezodorantów i antyperspirantów jest to, że zostawiają białe bądź żółte (często trudne do usunięcia) plamy. Wygląda to nieestetycznie i do tego może zniszczyć ubranie. Antyperspiranty L’Oreal Men Expert z formułą Shirt Protect nie zostawiają żadnych śladów – ani na białych, ani na ciemnych ubraniach. Rodzaj ten został wzbogacony o 4 technologie: przeciw poceniu się, przeciw białym śladom, przeciw sztywnieniu materiału i przeciw żółtym śladom. To nowość warta przetestowania.