Jak łatwo zmienić wystrój mieszkania?

Wystrój wnętrz domu, czy mieszkania od dawna nie jest już wyłącznie kwestią funkcjonalności. Obecnie dekoracyjność i estetyka zdarzają się nawet grać pierwsze skrzypce. Jak i w modzie, trendy w dekoratorstwie wnętrz zmieniają się z sezonu na sezon, i czasami trudno jest za nimi nadążyć – zwłaszcza finansowo. Nie zawsze istnieje możliwość zmiany koloru ścian lub mebli. Poza tym, nikt nie chciałby remontować czterech ścian, gdy tylko zmieni się moda…

Na szczęście, jest wiele sposobów na to jak w łatwy i szybki sposób można nie tylko zmienić atmosferę pokoju, czy mieszkania, ale również zaktualizować wystrój do zgodnego z najnowszymi trendami. Wśród nich są, między wieloma innymi, zakup nowych roślin czy elementów dekoracyjnych (obrazków, ramek, wazonów itp.) Jednak wraz z nadchodzącą chłodną porą roku można skorzystać innych, ciekawych propozycji. Oto kilka z nich:

Tekstylia – koce, pledy, narzuty, poduszki…

Idzie jesień i w mieszkaniach stopniowo królować zaczynają cięższe tkaniny. Nie tylko jako dekoracje okienne, ale również jako poszewki na poduszki, pledy czy narzuty. Mogą być wykonane z różnego typu materiału – z polaru, akrylu, poliestru, a także mieszanek różnych włókien. Wyjątkowo popularnym surowcem, wykorzystywanym do tego typu dekoracji jest wełna. Nic w tym dziwnego, że wraca ona do łask – jest nie tylko niewiarygodnie ciepła, ale dodatkowo, dzięki łatwości farbowania, można z niej tworzyć gustowne, piękne, ponadczasowe wzory. Na zimę doskonałym pomysłem na odświeżenie wystroju mieszkania będą więc koce wełniane, które dodatkowo będą doskonale ogrzewać w mroźne wieczory. Świetnie sprawdzą się zarówno w salonie, jak i sypialni – na przykład jako narzuta na łóżko.

Pamiętać należy, że wyroby ze stuprocentowej wełny wymagają szczególnej pielęgnacji. Aby na długo zachowała ona swoje właściwości, trzeba o nią należycie dbać. Do płukania najlepiej stosować produkty z dodatkiem lanoliny, która nadaje wełnie elastyczność i piękny wygląd. Zdarza się, że lanolina powoduje alergie i uczulenia – wówczas należy poszukać innego produktu dedykowanego do konserwacji wełny.

Wełniane makatki na ścianę

Makatki to tkane ozdoby do powieszenia na ścianie, wykonane z rożnego typu włóczek oraz wełny czesankowej. Występują w przeróżnych formach, kolorach i rozmiarach i stanowią oryginalny dodatek do wystroju wnętrza. Makatki wykonywane są ręcznie, a proces utkania jednej ozdoby jest długi. Materiały również do najtańszych nie należą. Są także niepowtarzalne – wykonane ręcznie. Mimo stosunkowo wysokiej ceny są warte uwagi – ocieplą i odświeżą wnętrze w kilka sekund.

Jesienią i zimą, gdy dnie stają się coraz krótsze, a temperatura na zewnątrz staje się coraz bardziej bezlitosna, warto by wnętrza naszych domów wypełniła ciepła, miła atmosfera. W tym okresie szczególnie warto zadbać o to, by wnętrza stały się bardziej przytulne i komfortowe. Jesienno-zimowe ozdoby można z łatwością przechować latem, a jeśli są na prawdę dobrej jakości, przetrwają wiele sezonów.

Więcej informacji na ten wełniany koców znajdziesz na stronie https://wooldesign.pl/