Co robić jeśli nie ma pieniędzy na spłatę długu?

Udzielając pożyczki w firmach finansowych, klienci muszą zaplanować, w jaki sposób zostaną one zwrócone – z wynagrodzenia, z dochodów w biznesie, ze sprzedaży cennych rzeczy, z osobistych oszczędności itp. Jednak nikt nie jest odporny na nieprzewidziane sytuacje.

Udzielając pożyczki w firmach finansowych, klienci muszą zaplanować, w jaki sposób zostaną one zwrócone – z wynagrodzenia, z dochodów w biznesie, ze sprzedaży cennych rzeczy, z osobistych oszczędności itp. Jednak nikt nie jest odporny na nieprzewidziane sytuacje. Zwolnienie, czasowa niezdolność do pracy, kryzys, nieplanowane wydatki – wszystko to może uniemożliwić spłatę długu na czas. W nowym materiale powiemy, co zrobić, jeśli pożyczka lub kredyt zamieniają się w nieznośny ciężar.

Pożycz pieniądze od krewnych i znajomych

Pierwszym rozwiązaniem jest pożyczanie pieniędzy od znajomych i krewnych. Ale wtedy musisz porozmawiać o swoim problemie. Często pojawia się zamieszanie pomiędzy bliskimi osobami, jeśli ktoś nie spełnia obietnicy, na przykład nie zwraca zadłużenia na czas. Aby nie popsuć relacji z krewnymi, lepiej znaleźć inne opcje spłaty pożyczki.

Załatwienie pożyczki w firmie finansowej

Warto jednak wziąć pod uwagę, że firmy finansowe, a także banki, sprawdzają historię kredytową. Oznacza to, że lepiej jest wstępnie złożyć papiery na pożyczkę i wykorzystać ją do spłaty kredytui, bez opóźnienia. Jednym z liderów internetowego rynku kredytowego w Polsce jest Smart Pożyczka. Korzystając z usług, możesz uzyskać pożyczkę do 7000 zł i bez żadnych problemów dokonać wypłaty pożyczki.

Refinansowanie

Refinansowanie polega na ponownym wydaniu pożyczki w innym banku. Możesz wybrać instytucję finansową, w której są bardziej korzystne warunki dla tego, żeby dostać pożyczki od ręki. Nowy bank będzie w pełni spłacał dług poprzedniego banku. Będziesz musiał dokonać płatności już w nowej instytucji finansowej.

Odroczona płatność

Metoda ta jest odpowiednia do spłaty zarówno kredytów bankowych, jak i pożyczek otrzymanych w firmach mikrofinansowych. W większości instytucji finansowych istnieje możliwość skorzystania z wytchnienia przez kilka tygodni lub miesięcy (zależy od warunków danej transakcji).

Usługi lombardów

Jeśli posiadasz cenną własność – zegarki, elektronikę, biżuterię, możesz zostawić je w lombardzie i natychmiast zdobyć pieniądze. Ta metoda jest odpowiednia w sytuacjach, gdy pieniądze są pilnie potrzebne, aby spłacić pożyczkę. W wielu przypadkach lepiej skorzystać z tej metody i spłacić kredyt na czas, które pozwoliłoby uniknąć naliczania przez bank zadłużenia i pogorszenia historii kredytowej, zwłaszcza jeśli planujesz udzielać pożyczek, czy wziąść kredyt hipoteczny w przyszłości. Jednak najważniejszą wadą lombardów jest to, że rozdają klientom taką kwotę, odpowiada szacowanej wartości, która jest kilkakrotnie mniejsza od wartości rynkowej.