Dlaczego warto nosić okulary korekcyjne?

Dawniej okulary kojarzyły się z obciachowym, ale koniecznym elementem ubioru. Chociaż współcześnie sytuacja się odwróciła i stały się modne, nadal wiele osób z wadami wzroku nie jest do nich przekonana i wybiera soczewki. Czy słusznie?

Przeciwnicy noszenia okularów korekcyjnych najczęściej uważają, że źle w nich wyglądają, a oprawki są drogie, niewygodne itp. Żadna z tych obaw nie musi być jednak prawdą. Odpowiednio dobrane okulary działają cuda.

Stylowy dodatek

Od kilku lat okulary szturmem wróciły do mody. Duże, wydatne, oryginalne oprawki są na tyle trendy, że wiele osób nosi je także nie mając wady wzroku – jedynie jako ozdobę, ze zwyczajnymi szkłami. Dlaczego więc rezygnować z takiej okazji do ubarwienia swojego wizerunku?

Oferty sklepów optycznych są powalająco szerokie – każdy na pewno znajdzie coś w swoim guście. Oczywiście dobry wygląd nie zależy jedynie od marki i projektu samych oprawek okularów. Nawet najpiękniejsze okulary nie będą nas zdobić, jeśli zostaną źle dobrane do kształtu twarzy. Jeśli zawsze myślałeś, że wyglądasz źle w okularach, być może jest tak dlatego, bo wybierasz zły kształt i rodzaj oprawek. Następnym razem poproś o pomoc przy doborze i opinię konsultanta.

Oryginalne okulary działają jak wyjątkowy dodatek – mogą całkowicie odmienić całą stylizację, nadając jej charakteru, oryginalności i sprawiając, że stanie się modniejsza. Nadal mocno zakorzenione jest także przekonanie, że osoby w okularach wyglądają profesjonalnie i inteligentnie, dlatego świetnie sprawdzą się przy stroju do pracy.

Odpoczynek dla oczu

Miłośnicy soczewek często posiadają awaryjną parę okularów korekcyjnych, które noszą w domu, np. wieczorem, po całym dniu. Bardzo wrażliwe oczy gorzej znoszą noszenie soczewek, dlatego warto dać im czasem odpocząć. Ciągłe zakładanie i zdejmowanie soczewek, noszenie po wiele godzin dziennie, a także „okazjonalne” zakładanie po przekroczeniu daty przydatności, wysusza i podrażnia oczy.

Wiele osób może jednak stwierdzić, że nie zrezygnują z soczewek, ze względu na to, jak są komfortowe. Okulary korekcyjne nie muszą być jednak niewygodne. Najważniejsze, by dobrze je dobrać. Obsługa sklepów optycznych powinna dobrze wybrać rozmiar okularów, by nigdzie cię nie uciskały. Jeśli nie lubisz ciężkich oprawek, które mogą mocno uciskać na nos, wybierz lekkie modele wykonane ze specjalnych tworzyw sztucznych – niektóre ważą tylko kilkanaście gram!

Wcale nie taka droższa opcja

Niektórych odstraszają ceny markowych oprawek. Wiadomo, że nie warto tracić pieniędzy na pary sprzedawane w drogeriach czy innych sklepach, które nie są salonami optycznymi. Doskonale dobrane okulary najwyższej jakości będą jednak inwestycją na lata. Co więcej, na żywo można obejrzeć modele i wybrać swój ulubiony, a później poszukać go i zamówić przez Internet. Okulary korekcyjne mają niezwykle korzystne ceny w wielu sklepach on-line. Znając odpowiedni rozmiar, markę i model, można śmiało skorzystać z przecen i kupić oprawki w Sieci.

Soczewki wcale nie przynoszą oszczędności. Ciągle jest się zobowiązanym do kupowania nowych par, a do: tego specjalnych pojemniczków, płynów itp. Łatwiej jest je także zgubić i zniszczyć. Para porządnych, markowych okularów z pewnością będzie dobrze służyć przez kilka lat.

Okulary korekcyjne są modne i zdrowe dla oczu. Każdy może być z nich zadowolony, jeśli dobrze je dobierze. Warto więc przestać koncentrować się tylko na soczewkach i kupić sobie parę pięknych okularów korekcyjnych!