Dlaczego warto wprowadzić system rat online w swoim sklepie?

Prowadzisz biznes w branży e-commerce? Pamiętaj, że o twoim sukcesie nie decyduje wyłącznie jakość towaru i atrakcyjna cena. Starając się o względy klientów musisz zadbać o ich potrzeby w kwestii zróżnicowanych form dostawy, jak również wygodnych płatności. Wielu konsumentów dokonuje poważniejszych zakupów, gdy ma do dyspozycji raty online. Dowiedz się, jak działa ta forma płatności i dlaczego przyczyni się do rozwoju twojego e-sklepu.

Raty w zaledwie kilka minut

Raty online oferowane przez operatorów płatności, na przykład P24, stanowią kolejną z wygodnych form płacenia za zakupy. Klienci lubią wybór, a część z nich zdecydowanie preferuje płatności ratalne. Najważniejszą zaletą tej metody jest szybki proces przyznawania rat. Po wyborze formy płatności klient zostaje przekierowany na stronę banku, gdzie następnie wypełnia odpowiedni formularz. Decyzja zapada w kilka minut, a umowa także podpisywana jest online. Środki natychmiast wpływają na konto sprzedawcy. Z jego punktu widzenia raty nie różnią się więc od tradycyjnych metod płatności.

Wygodne raty bezpośrednio na stronie e-sklepu

Aby skorzystać z tego rozwiązania prowadząc e-sklep, należy jedynie poprosić swojego operatora o implementację rat online na stronę sklepu. Konsumenci lubią spójność, więc docenią rozwiązanie, w którym wnioskowanie o raty jest zaledwie kolejnym elementem procesu zakupowego. Umowy zawierane w tradycyjnych sklepach lub podpisywane po dostarczeniu przez kuriera stanowią już przeszłość.

Szersze grono klientów

Właściciel e-sklepu, który rezygnuje z rat online, tym samym zamyka się na szerokie grono potencjalnych klientów, którzy nie mogą sobie pozwolić na większy jednorazowy wydatek. Mimo ciekawej oferty pozbawionej rat, zwrócą się oni do konkurencji, która stworzy im taką możliwość. Prowadząc biznes e-commerce nie warto rezygnować z żadnej formy płatności. Najpopularniejsze spośród nich zostały wraz z korzyściami opisane na stronie: https://www.przelewy24.pl/.