Hoker czy krzesło – co sprawdzi się lepiej w Twojej kuchni?

W wielu kuchniach wydziela się miejsce, w którym można wygodnie zjeść posiłek z rodziną. Może to być kącik jadalniany ze stołem i krzesłami, który łatwo wygospodarować, gdy wnętrze jest duże. W kuchniach otwartych jest on punktem wizualnie oddzielającym część kuchenną od salonu. Innym rozwiązaniem jest ustawienie przy blacie hokerów, czyli wysokich stołków barowych.

Klasyczne krzesła lub taborety

Stół i krzesła sprawdzą się w Twojej kuchni pod warunkiem, że jest ona wystarczająco duża. Jeżeli dysponujesz odpowiednią przestrzenią, wystarczy wybrać krzesła pasujące do aranżacji wnętrza. Często są nimi proste, klasyczne, drewniane krzesła w kolorze białym, z tapicerowanym siedziskiem. Pasują idealnie do nowoczesnych wnętrz w stylu skandynawskim, a także do wystroju klasycznego.

Polecamy też klasyczne krzesła w barwie wenge, olcha lub orzech, z tapicerką wykonaną z ekoskóry, która odporna jest na zabrudzenia i pękanie. Wystarczy przetrzeć plamy, aby przywrócić jej czystość i blask.

Bardzo wygodne są krzesła o nowoczesnym designie, z tapicerowanym siedziskiem i oparciem. Najlepiej sprawdzą się one w jadalni lub w dużej kuchni, z dala od strefy roboczej, aby tapicerka nie uległa zbyt szybko zanieczyszczeniu.

Jeżeli ze względu na ograniczony metraż nie masz możliwości wstawienia zwykłych krzeseł, możesz użyć taboretów, które nie mają oparcia, więc zajmują mniej miejsca. W razie potrzeby można schować je pod stołem lub ułożyć jeden na drugim. Jednak bardziej nowocześnie i stylowo wyglądają praktyczne hokery, czyli wysokie taborety lub krzesła używane np. tam, gdzie nie zmieści się tradycyjny stół.

Hokery – wysokie krzesła nie tylko do małej kuchni

Wysokie krzesła lub taborety stylizowane na barowe stołki zwane hokerami są już od dłuższego czasu znane i lubiane. Początkowo, jak sama nazwa wskazuje, stanowiły wyłącznie wyposażenie barów. Z czasem, dzięki swojemu designowi i funkcjonalności stały się dostrzeganym i oryginalnym elementem wyposażenia domów. Za ich pomocą można urządzić piękny i funkcjonalny kącik jadalny w małej kuchni, w której nie zmieści się tradycyjny stół. Stawia się je przy blacie, który jest przedłużeniem blatu roboczego.

Hokery dostępne są w różnych kształtach, z oparciem lub bez, z miękkim siedziskiem obitym tkaniną lub ekoskórą albo bez tapicerki. Siedzisko może być także okrągłe, często obrotowe.

Wysokie krzesła zwane hokerami sprawdzą się doskonale w małej kuchni, lecz często stosuje się je także w dużych pomieszczeniach, oprócz stołu i krzeseł. Kilka hokerów przy wysokim blacie dodaje kuchni charakteru i pozwala na zjedzenie szybkiego posiłku, np. śniadania przed wyjściem do pracy.