Różane aromaty – gdzie je odnaleźć

Kwiatowe perfumy to te najpopularniejsze wśród kobiet. Perfumiarze piękne zapachy damskie opierają na wielu kwiatach, jednak najbardziej szlachetnym aromatem jest ten różany. Uważany jest on za prawdziwy klasyk. Od wieków róża utożsamiana jest z kobiecością, zmysłowością, a przy tym z elegancją. Nic więc dziwnego, że jej aromat można odnaleźć w najpiękniejszych perfumach od topowych marek. Warto jednak zauważyć, że sam kwiat ma wiele odmian, a pochodzące z różnych stron świata ekstrakty, wyciągi i olejki sprawiają, że każda kompozycja pachnie inaczej. Dzięki temu różany aromat spodoba się każdej kobiecie.

Różany olejek w perfumach

Uznawana za królową kwiatów róża w perfumach występuje pod postacią olejku. Tworzony jest on aż z 370 składników i do tej pory branża perfumeryjna nie stworzyła jeszcze jego syntetycznego odpowiednika. Olejek różany otrzymuje się z płatków kwiatów. Aby wyprodukować litr tego cennego płynu potrzeba aż 3500 kg płatków, najlepiej zbieranych o świcie – wtedy to esencja zapachowa pod wpływem ciepła nie opada z nich niżej, do łodygi. Zapach, jaki ma olejek, jest czysty, kobiecy niezwykle romantyczny. Nadaje on każdym perfumom stylu i klasycznej elegancji. Różane perfumy będą znakomitym prezentem dla kobiety w każdym wieku.

Róża w nietypowym wydaniu

Olejek różany w perfumach występuje zazwyczaj w towarzystwie innych kwiatów – tworząc odurzającą kompozycję o niezwykle kobiecym charakterze. Nowatorscy perfumiarze idą jednak o krok dalej i kobietom lubiącym łamać zasady proponują róże w nietypowym wydaniu. O tym, jak ona pachnie, przekonać można się na https://tagomago.pl/collections/trussardi. Trussardi perfumy Delicate Rose łączą ten kwiat z lotosem i jabłkiem, poprzedzając kwiatowo – owocowe aromaty yuzu, bambusem, kumkwatem. Całą kompozycje Trussardi zamyka piżmem, nutami drzewnymi, cedrem i drzewem sandałowym. Zapach należy do tych zmysłowych i namiętnych.

Delikatna jak kwiat

Różne aromaty odnaleźć można również w delikatnych kobiecych perfumach. Aby je poczuć, wystarczy sięgnąć po Giorgio Armani Si Rose Signature. Subtelne kwiatowe wonie róży majowej i damasceńskiej łączą się w tym pachnidle z bergamotką, mandarynką, frezją, czarną porzeczką, wanilią, irysem, ambrą, paczulą. Zapachy te tworzą nieobciążający i dyskretny bukiet, który idealnie sprawdzi się na co dzień.

Klasyka w najlepszym wydaniu

Salvatore Ferragamo Signorina to zapach, który zyskał miano klasyki ostatnich lat. Na rynku pojawiła się już dawno, ale wciąż cieszy się dużą popularnością. Przyczynia się do tego m.in. to, że marka proponuje go w coraz nowszych odsłonach. W klasycznej wersji Salvatore Ferragamo Signorina znajdziemy jednak akcent różany – pojawi się on w nucie serca. Połączony z różowym pieprzem, czerwoną porzeczką, jaśminem, piwonią, piżmem, paczulą i panna cotta tworzy optymistyczne i dziewczęce perfumy, którym nie brakuje klasy.