Jak ubierać dziecko zimą?

Jesienią i zimą najlepiej jest ubierać dziecko na cebulkę. Nie każda mama wie jednak, z jakich warstw powinno składać się ubranie. Zbyt wiele grubych warstw sprawi, że dziecko będzie czuło się niekomfortowo. Jak więc ubierać dziecko zimą? Podpowiadamy.

Jesienią i zimą najlepiej jest ubierać dziecko na cebulkę. Nie każda mama wie jednak, z jakich warstw powinno składać się ubranie. Zbyt wiele grubych warstw sprawi, że dziecko będzie czuło się niekomfortowo. Jak więc ubierać dziecko zimą? Podpowiadamy.

Ubranie dla malucha na chłodne dni

Zanim ubierzemy malucha warto najpierw odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań:

  • Jak długo planujemy przebywać na świeżym powietrzu?
  • Czy będziemy przemieszczać się samochodem?
  • Czy dziecko będzie jechać w wózku, czy chodzić?

To od odpowiedzi na te pytania zależy, jakie ubrania wybierzemy dla malucha. Jeśli maluch będzie biegał i bawił się na świeżym powietrzu, będzie mu oczywiście o wiele cieplej niż dziecku, które śpi w wózku. Cieplej należy ubierać dziecko do lepienia bałwana, a lżej na drogę spod domu do samochodu. Jeśli więc chcesz zafundować maluchowi harce na śniegu, wybierz kombinezon i śniegowce. Podczas wyjścia z dzieckiem do kawiarni bądź sklepu, postaw raczej na ciepłą kurtkę i grubsze spodnie. Warto mieć świadomość, że podczas przewożenia malucha samochodem, warto zadbać o to, by zapewnić mu komfort. Wiele mam, pragnąc uchronić malucha przed zimnem, zapewnia mu w aucie prawdziwą saunę. Wówczas bardzo łatwo o przegrzanie organizmu. Aby do tego nie dopuścić, warto więc zdejmować kurteczkę dziecka podczas wkładania go do fotelika i podróży. W zimie bardzo łatwo o przegrzanie organizmu dziecka, co może być nawet bardziej niebezpieczne niż wychłodzenie.

Jak ubierać dziecko zimą?

Przed sezonem zimowym, każda mama powinna zaopatrzyć się w profesjonalne zimowe obuwie i odzież dla swojego dziecka. Zarówno kurtka, jak i buty dla dziecka powinny być nieprzemakalne, co zapewni wygodę i komfort, a także pozwoli cieszyć się maluszkowi w pełni z zimowego szaleństwa. Zadbajmy o to, by odzież miała gumki i ściągacze. Dzięki temu z łatwością wsuniemy pod nie rękawiczki i ściągniemy nogawki w taki sposób, by nie mógł dostać się tam śnieg.

U dzieci chodzących już samodzielnie warto zadbać o buty wyższe, sięgające nad kostkę. Najczęściej wybierane modele z rzepami sprawią, że dziecku będzie wygodnie. Dodatkowo, zdjęcie i założenie tego rodzaju obuwia jest o wiele szybsze i łatwiejsze.

Ubranie dla dziecka na zimę – na co zwrócić uwagę?

I oczywiście – w dalszym ciągu stosuje się metodę ubierania na cebulkę. To idealne rozwiązanie zwłaszcza wtedy, gdy wybieramy się do miejsce, w którym jest ciepło. Wówczas możemy z łatwością, gdy wymaga tego sytuacja zdjąć maluchowi sweterek. Na spacerze jest to oczywiście o wiele trudniejsze. W tej sytuacji warto więc zwrócić uwagę na to, jaką odzież wierzchnią decydujemy się założyć maluchowi. Jeśli wybieramy kurtkę, pod spód załóżmy rajstopki i ciepłe spodenki, jeśli jednak wolimy kombinezon – wystarczą getry lub jedynie rajstopy.

W obecnej sytuacji nie tylko czapki dla dzieci są istotnym elementem garderoby. Zwróćmy uwagę również na maseczki bawełniane i maseczki ochronne dla dzieci. To one tej zimy również będą towarzyszyć dzieciom w wielu sytuacjach.