Jak wygląda trening młodego piłkarza?

Dzieci nie są obojętne na informacje z zewnątrz i postacie takie, jak Cristiano Ronaldo, czy Robert Lewandowski inspirują do gry w piłkę nożną. Młodego marzyciela warto wysłać na obóz piłkarski. Dowiedz się, jak wygląda codzienna rutyna treningowa u dziecka.

Jakie ćwiczenia powinien wykonywać aspirujący piłkarz?

Podczas trenowania danej dyscypliny sportowej warto zadbać o dopasowanie odpowiednich ćwiczeń. Najłatwiej można to wykonać współpracując z zawodowym trenerem na obozie sportowym. W treningu młodego piłkarza często pojawiają się:

  • żonglerka – to wyizolowane ćwiczenie, które niezwykle przydaje się na boisku,
  • biegi i gry zadaniowe – pełny mecz piłki nożnej trwa 90 minut, ćwiczenia cardio o powtarzalnej sekwencji pozwalają rozwinąć wydolność oraz formę, potrzebną na boisku,
  • ćwiczenia korzystnie wpływające na motorykę dziecka.

To kilka aktywności, które pozytywnie wzmacniają formę początkującego piłkarza. Należy jednak pamiętać, że obozy sportowe to coś znacznie więcej niż codzienna gimnastyka.

Jakie są ważne elementy podczas treningu młodego piłkarza?

Dobra kondycja to tylko jeden z aspektów, który wpływa na zdolności aspirującego piłkarza. Podczas obozu sportowego trenerzy zadbają o:

  • rozwój mentalny młodego sportowca

Sport może wpływać budująco na psychikę. Jest to możliwe dzięki rozwinięciu ambicji oraz koncentracji na celu. Uczestnictwo w obozie piłkarskim to okazja, aby dziecko nauczyło się jak radzić sobie ze stresem, związanym np. z nadchodzącym meczem.

  • wdrożenie odpowiednich mechanizmów

Mecz przede wszystkim rozgrywa się w głowie piłkarza. W futbolu europejskim ważna jest strategia oraz szybkość reagowania podczas rozgrywki. Dziecko zapisane na obóz sportowy będzie uczestniczyło w grach, które realnie odzwierciedlają sytuacje meczowe.

  • zbilansowane odżywianie

Dieta u dzieci trenujących jest niezwykle istotnym czynnikiem. Posiłki w jadłospisie młodego piłkarza powinny być optymalnie opracowane, aby wzmacniały ciało oraz dawały energię na trening i rozwój.

Zwracając uwagę na powyższe szczegóły, łatwiejszy będzie wybór wyjazdu wakacyjnego czy zimowego. Bowiem dobry obóz sportowy dba o rozwój dziecka na wielu płaszczyznach.