Jakie łóżko do sypialni wybrać? Kompleksowy poradnik

Glamour style bedroom in white and gray, with king size bed and big window

Czy wiesz, że wygodne łóżko to najważniejszy element każdej sypialni? Jak wybrać takie, które da Ci maksimum odprężenia po całym dniu i doda szyku całemu pomieszczeniu? Ten poradnik pomoże Ci wybrać łóżko, dopasowane do Twoich potrzeb!

Jakie łóżko do sypialni wybrać? 4 ważne aspekty

1. Wymiary łóżka

To podstawowa kwestia. Warto wiedzieć, jak duże łóżko możesz wstawić do swojej sypialni i ile przestrzeni ono zajmie. Pamiętaj, że w małej sypialni ogranicza Cię metraż, a samo łóżko należy ustawić tak, by móc swobodnie się poruszać i bez problemu otworzyć szafę czy komodę.

Ustal, jaki wymiar maksymalnie może zająć łóżko w Twojej sypialni i zmierz dokładnie to, które chcesz kupić Najlepsze ustawienie łóżka w sypialni to takie, gdy jego wezgłowie dotyka ściany. Idealne będzie  miejsce naprzeciwko wejścia do pokoju – to patent na przestronną i dobrze zorganizowaną sypialnię

2. Wygląd łóżka, czyli  wezgłowie i cała reszta

Wygląd łózka dopasuj do charakteru w swojej sypialni: urządzasz ją w stylu boho, industrialnym czy skandynawskim? Znalezienie solidnego łóżka nie musi być trudne. Warto pamiętać, że do większości sypialni i stylów pasuje proste łóżko, obite materiałem w spokojnych barwach, np. szarościach. Wezgłowie znacząco poprawia komfort korzystania z łóżka: lubisz czytać książki na siedząco, jeść śniadanie w łóżku lub oglądać filmy przed snem? Wezgłowie będzie Twoim najlepszych przyjacielem! Ponadto ochroni ścianę i poduszki przed wytarciem. Innymi słowy, jest ono użytecznym bonusem, a ponadto wpływa na wygląd całej sypialni, dodając jej subtelnego szyku i przytulności.

3. Stelaż łóżka

Trudno o ważniejszy element łóżka niż stelaż łóżka! Te niepozorne deseczki są mocowaniem dla całego materaca. Choć stelaż jest niewidoczny, to właśnie on do spółki z materacem odpowiada za komfort Twojego snu. Najlepsze są drewniane łóżka ze sprężystych listewek, które są w stanie dopasować się do krzywizn ciała i odciążają je, zapewniając wygodę. Ważne też, by listewki były dość gęsto rozmieszczone.

4. Funkcja przechowywania, czyli schowek na pościel

Funkcję przechowywania jak dotąd kojarzono przede wszystkim z kanapą bądź wersalką. W przypadku łóżek – po prostu okrywamy je ozdobną narzutą i nie chowamy pościeli. Jednak jeżeli Twoja sypialnia jest niewielka i nie ma w niej miejsca na komodę do przechowania pościeli, wówczas łóżko ze schowkiem na pościel

sprawdzi się znakomicie. Wybierz model z wysuwaną skrytką lub dobierz odpowiedni kufer na pościel, który często jest w zestawie z łóżkiem.