Komfort w ogrodzie – na co postawić w 2022 roku?

Aranżacja własnego ogrodu jest niezwykle ważną kwestią dla każdego posiadacza domu. Warto na samym początku przemyśleć kolejne kroki. Dokładne rozplanowanie na początku pozwoli uniknąć późniejszych czasochłonnych i kosztownych zmian. Na co warto postawić w 2022 roku? Zapraszamy do przeczytania poniższego artykułu.

W celu uzyskania komfortu w ogrodzie bierzemy pod uwagę różne elementy architektury ogrodowej, SPA ogrodowego czy choćby atrakcji dla najmłodszych. Przyjrzyjmy się co jest modne w 2022 roku:

  1. Basen drewniany – bez basenu ogrodowego trudno sobie wyobrazić relaks w upalne dni. Gdy temperatura osiąga 30 stopni C w cieniu, nie ma lepszej ulgi niż basen ogrodowy. W 2022 roku najmodniejsze są baseny drewniane, które wyróżniają się naturalnym wyglądem i łatwo je wkomponować w niemal każdy ogród. Baseny drewniane są zdecydowanie tańsze niż baseny wkopywane w ziemię, gdyż odpadają kosztowne prace ziemne. Baseny naziemne z drewna dostępne są w różnych wersjach i wielkościach od promienia 4 metrów, aż po duże baseny ogrodowe ponad 40m2.
  2. Sauna fińska ogrodowa – do niedawna niedostępna dla przeciętnego kowalskiego, dziś wydaje się w zasięgu ręki. Niewielkie sauny drewniane kosztują nawet poniżej 20.000 zł, a więc są w cenie 15-letniego auta. Przy dobrym gospodarowaniu własnym budżetem domowym są zatem dostępne dla niemal wszystkich. Sauna to doskonały pomysł dla osób, które chcą poprawić krążenie, bolące stawy czy wzmocnić odporność organizmu
  3. Balia ogrodowa – całoroczny basen z siedziskami masującymi dla 6-8 osób? To właśnie balia ogrodowa. Współczesne projekty to drewniane konstrukcje z systemami ozonowania oraz zdalnym sterowaniem. W tym przypadku koszt zwykle jest znacznie wyższy niż zwykłego basenu, ale z roku na rok tego typu produkty posiada coraz więcej właścicieli domów, hoteli czy ośrodków wczasowych.
  4. Domki narzędziowe z metalu – tak, to nie pomyłka! Coraz modniejsze są domki narzędziowe wykonane z metalu. Konstrukcje są oczywiście dobrze ocynkowane ogniowo, co zapewnia solidność przez nawet 20 lat – tyle wynosi gwarancja na te produkty. Domki metalowe to doskonałe szopy na narzędzia, ale po dodaniu zadaszonego przedsionka sprawdzają się również jako konstrukcje wypoczynkowe. Pełnią wówczas rolę domków 2 w 1 (przechowalni oraz strefy biesiadnej).

Informacja – Meble metalowe na stronie melmet.com.pl spełnią wszystkie twoje oczekiwania nie zależnie czy szukasz mebli do ogrodu czy do biura! Sprawdź pełną ofertę na stronie internetowej Melmet.

A Ty jakie trendy w wyposażeniu ogrodu dostrzegasz w 2022 roku? Chętnie podzielimy się wiedzą i naszymi spostrzeżeniami z innymi miłośnikami ogrodu.