Sposób na pleśń pod prysznicem

Pleśń występująca w łazience czasami jest oznaką zaniedbania, ale w wielu przypadkach jest to wynik nieprawidłowej wentylacji tego pomieszczenia. Jak się jej pozbyć, aby nie zatruwała naszego organizmu? Sprawdźmy!

Szkodliwy wpływ pleśni na organizm

Pleśń występuje w postaci nitkowatych strzępek. Wydziela ona trujące związki (mikotoksyny), które mogą spowodować różne schorzenia. W przypadku pleśni, którą nierzadko możemy znaleźć w łazience, najbardziej narażony na nią jest nasz układ oddechowy. Nadmierne wdychanie pleśni może powodować katar, kaszel duszności, zwiększone napady u osób chorych na astmę, nieżyt nosa – w niektórych przypadkach ból głowy i biegunka.

Jak pozbyć się pleśni z łazienki?

Jeżeli mamy pleśń na suficie, niezbędne może okazać się odmalowanie ścian. Ale wcześniej należy pozbyć się pleśni za pomocą niezawodnego środka chemicznego np. D-LUX Płyn Do Pleśni. Pamiętajmy, że jeśli uda nam się usunąć pleśń w 100% ona zawsze może wrócić, dlatego należy przestrzegać higieny i dbać o odpowiednie wietrzenie pomieszczeń – czysty dom to zdrowy i bezpieczny dom!

Na pozbycie pleśni z kabiny prysznicowej, oprócz D-LUX Płyn Do Pleśni, polecamy D-LUX Płyn Do Czyszczenia Fug, który skutecznie zabija bakterie i zarazki, które przez lata gromadziły się w trudno dostępnych szczelinach. Te dwa środki tworzą zabójczy duet dla pleśni. Dzięki płynowi, pozbędziemy się zarazków a także zgromadzonych w kabinie prysznicowej – grzybów, glonów i mchów. Płyn do fug z kolei zapewni nieskazitelną czystość i pomoże pozbyć się czarnych smug.

Pleśń w łazience – jak się jej pozbyć?

Aby przeciwdziałać pojawianiu się pleśni w łazience należy przestrzegać następujących zasad:

  • po każdej kąpieli, wietrzyć lub wentylować pomieszczenie,
  • obrzeża armatury, płytek oraz fugi, czy szczeliny przecierać suchą szmatką,
  • systematycznie czyścić łazienkę, nie zapominając o szczególnych miejscach w kabinie prysznica, takich jak fugi, gumowe elementy, przestrzenie między płytkami itp.

Dowiedz się więcej na: https://laboratoriumpanidomu.pl