Czy depilacja laserowa jest bezpieczna? Omawiamy popularny zabieg…

Dla wielu osób marzenie o gładkiej, niewymagającej golenia skórze jest dzisiaj na wyciągnięcie ręki. Zabieg depilacji laserowej został wprowadzony do oferty setek gabinetów kosmetologicznych w całym kraju i korzysta z niego tysiące klientów. Powtarzającym się pytaniem wśród osób zainteresowanych jest to, czy depilacja laserowa boli? Zapytaliśmy o to ekspertkę z AkademiaZdrowejSkory.pl.

Depilacja laserowa – czy boli? Jak wygląda sam zabieg?

Depilacja z reguły kojarzy się z czymś bolesnym i nieprzyjemny, głównie dlatego, że tradycyjne metody usuwania owłosienia to między innymi golenie lub depilacja woskowa. W odróżnieniu od nich, laserowa depilacja to zabieg bezinwazyjny i bezdotykowy. Można ją przeprowadzić w wielu strefach z owłosieniem i jest przeznaczona tak dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Czy depilacja laserowa boli? Cóż, w praktyce laser do depilacji nie oddziałuje na naskórek, działa poniżej, neutralizując mieszki włosowe. Jakie to uczucie? Depilacja laserowa może nieco przypominać pieczenie lib szczypanie miejscami, jednak trudno nazwać to bólem, raczej chwilowym uczuciem dyskomfortu, które szybko znika. Wprawna ręka kosmetologa sprawi, że nie powinniśmy narzekać – zapewnia specjalistka z AkademiaZdrowejSkory.pl (skuteczna depilacja w Kaliszu).

Depilacja laserowa – ile zabiegów dla zadowalającego efektu?

Już na wstępie warto zaznaczyć, że wbrew obiegowej opinii, depilacja laserowa to nie jeden zabieg, a cykl kilku zabiegów. Należy powtarzać je w odpowiednich odstępach oraz częstotliwości, jaką ustali dla nas specjalista kosmetolog – dla każdego klienta jest to indywidualna kwestia. Depilacja laserowa usuwa po pierwszym zabiegu średnio około 40% owłosienia w danym sektorze, jednak aby efekt był trwały i zadowalający, zwykle średnio trzeba poddać się 6 zabiegom. O ilości zabiegów decyduje miejsce depilacji laserowej oraz intensywność owłosienia. Szczegóły, przeciwwskazania oraz ceny depilacji laserowej można sprawdzić na AkademiaZdrowejSkory.pl.

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Spotykamy się z obawami klientów, którzy na początku obawiają się słowa „laserowa” w nazwie samego zabiegu. Otóż laser do depilacji jest całkowicie bezpiecznym i bezinwazyjnym urządzeniem, które w rękach przeszkolonego kosmetologa nie stanowi zagrożenia. Depilacja laserowa oddziałuje miejscowo, w krótkich seriach, które usuwają owłosienie, ale jednocześnie nie doprowadzają do poparzenia skóry.

Istnieje krótka lista przeciwwskazań, z którą warto zapoznać się przed zabiegiem. Podczas pierwszej wizyty w salonie kosmetologicznym, specjalista zrobi z nami wywiad, np. czy nie jesteśmy w trakcie przewlekłych chorób lub nie posiadamy dolegliwości dermatologicznych. Depilacja laserowa nie ma również silnych następstw, po zabiegu pozostaje chwilowe, miejscowe zaczerwienienie w miejscu usuwania owłosienia.

Depilacja laserowa – czy warto się na nią decydować?

Aktualnie trudno o skuteczniejszą metodę usuwania owłosienia niż depilacja laserowa. Trwała niwelacja włosów np. pod pachami, w okolicach bikini itd. pozwala cieszyć się gładką skórą bez konieczności tracenia czasu i środków na tradycyjne formy depilacji – skądinąd nieskuteczne, nietrwałe, a nierzadko także bolesne. Zdaniem tysięcy zadowolonych klientów – zdecydowanie warto!