Czy możliwe jest zlikwidowanie zmarszczek?

Żyjemy w kulcie młodości, każdy z nas chce jak najdłużej cieszyć się nie tylko dobrym zdrowiem, ale również młodym wyglądem. Niestety, każdego człowieka dotyka proces starzenia. Medycyna estetyczna oferuje nam pomoc w likwidacji zmarszczek. Jakie zabiegi odmładzające mamy do wyboru?

Klasyczny lifting chirurgiczny

Jest to inwazyjny zabieg chirurgiczny, polegający na naciągnięciu nadmiaru skóry. Dzięki temu staje się ona wygładzona, znikają zmarszczki i bruzdy, a także poprawia się owal twarzy. Tego rodzaju zabiegi przeprowadza się zazwyczaj u osób po 40 roku życia w znieczuleniu ogólnym. Może nieść z sobą ryzyko powikłań.

Botox

Tak popularnie nazywamy zabieg z użyciem preparatów na bazie toksyny botulinowej. Podaje się je w formie zastrzyków. Szczegółowe informacje na temat stosowanych preparatów znajdują się na stronie tourmedica.pl. Ten rodzaj zabiegu nie wymaga długiej rekonwalescencji i jest mało inwazyjny. Stosuje się go zazwyczaj u osób do 65 roku życia. Przynosi doskonałe efekty w likwidacji kurzych łapek, zmarszczek czoła, nasady nosa, podniesienia kącików ust, czyli wszystkich zmarszczek dynamicznych twarzy oraz szyi. Efekty widoczne są od 3 miesięcy do pół roku. Zabieg nie wymaga narkozy. Stosowane jest tylko znieczulenie miejscowe w kremie lub stomatologiczne, gdy ostrzykiwane są usta.

Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego

Ten rodzaj zabiegu jest doskonały dla osób powyżej 65 roku życia, posiadających zmarszczki statyczne. Wolumetria, ponieważ tak się nazywa ta metoda, polega na wstrzykiwaniu w głębokie warstwy skóry preparatów na bazie kwasu hialuronowego. Wypełnia się nimi bruzdy pod oczami, nosowe, unosi opadające policzki, modeluje owal twarzy i redukuje zmarszczki. Podobnie, jak w przypadku preparatów na bazie toksyny botulinowej, ta metoda również nie wymaga znieczulenia. Efekty widoczne są natychmiast i utrzymują się od 1 do 1,5 roku. Jednak mogą wystąpić sińce i mały obrzęk.

Osoby zainteresowane poprawą wyglądu z pewnością zainteresuje również artykuł: Aparaty ortodontyczne – czy są bezpieczne dla naszych zębów? Piękne zęby i twarz bez zmarszczek to marzenie wielu osób.