Domy letniskowe – Twój sposób na spokojne wakacje

Wymarzone wakacje planujemy bardzo często z dość dużym wyprzedzeniem. Już na początku roku zastanawiamy się, gdzie i w jaki sposób spędzimy ten czas. Jeśli cenimy sobie przede wszystkim pełną swobodę, najlepszą opcją będą oczywiście domy letniskowe, które możemy wynająć lub które w zaledwie kilka miesięcy możemy postawić na własnej działce.

Domki letniskowe kojarzą nam się głównie z ośrodkami wczasowymi funkcjonującymi jedynie w sezonie wakacyjnym. Ale dziś nie musimy wyjeżdżać na drugi koniec Polski, żeby odpocząć od codziennych obowiązków. Udany urlop możemy spędzić także na swojej działce, zwłaszcza jeśli zadbamy o to, aby mieć na niej w pełni funkcjonalny i ekologiczny domek z drewna.

Gdzie sprawdzą się domy letniskowe?

Domki rekreacyjne spotykamy najczęściej w ośrodkach wypoczynkowych w górach, nad morzem lub nad jeziorami w każdy zakątku kraju. To świetna propozycja dla osób, które cenią sobie przede wszystkim swobodę, ciszę, spokój oraz bliski kontakt z naturą. Wynajęcie takiego domku letniskowego to też zwykle niewielki koszt w porównaniu z kilku gwiazdkowym hotelem, a funkcjonalnością nie różni się on niczym od domu całorocznego.

Sami również możemy stać się posiadaczami domu letniskowego. Możemy wybudować go na własnym kawałki ziemi, takim jak np. ogródek działkowy lub działka za miastem. Postawienie takiego domku to inwestycja na wiele lat, która doskonale sprawdzi się jako nasz azyl i miejsce rodzinnego odpoczynku, do którego będziemy chcieli wracać w każdej wolnej chwili.

Drewniane domki letniskowe dla każdego

Domy letniskowe z drewna możemy dopasować do własnych potrzeb i oczekiwań. Już na etapie wyboru konkretnego projektu możemy zdecydować czy wolimy mały ok. 40 metrowy jednopiętrowy domek czy lepszy będzie większy dom z większą liczbą pomieszczeń i w pełni użytkowym poddaszem. Ta różnorodność sprawia, że tego typu nieruchomość nadaje się zarówno dla rodzin z dziećmi, par, a także dla singli.

Kolejny plusem jest to, że drewniane domy letniskowe buduje się w technologii szkieletowej, dzięki czemu wszystkie prace trwają zaledwie kilka miesięcy i mogą być wykonywane niezależnie od pogody i pory roku.  Natomiast użycie naturalnych materiałów, głównie drewna, powoduje wytworzenie wewnątrz korzystnego dla naszego zdrowia mikroklimatu.

Pomyślne wakacje wcale nie muszą wiązać się z dalekimi podróżami i kosztami, które znacznie nadwyrężają domowy budżet. Niezapomniany urlop możemy spędzić też w wynajętym domku letniskowym na terenie ośrodka wypoczynkowego lub w domku na własnej działce oddalonej zaledwie kilka minut od miasta. To najprostszy sposób na udany odpoczynek na miarę naszych możliwości.

Więcej: http://www.altbud-domy.pl/domy-drewniane/letniskowe