Zimowe wesele – jak zorganizować przyjęcie poza sezonem?

Według ogólnie przyjętych zasad sezon ślubny trwa od maja do października. Niegdyś zimowe wesele było czymś dziwnym, a jedynie nieliczni decydowali się na organizację wesele w tym czasie. Dziś jednak zimowe przyjęcie to nic nadzwyczajnego. Coraz więcej przyszłych małżonków decyduje się na organizację wesela poza sezonem ślubnym i wybiera zimowe daty. Ślub i wesele w zimie mogą okazać niezwykle urokliwe, a pogoda, jak wiadomo, zaskoczyć może nie tylko zimą. Jak zorganizować przyjęcie weselne poza sezonem? Na czym się skupić i jakie czynniki wziąć pod uwagę? Podpowiadamy.

Zimowe przyjęcie – na czym skupić się podczas organizacji?

Pytając pary młode, dlaczego nie zdecydowaliby się na organizację wesela zimą pada zazwyczaj odpowiedź wskazująca na pogodę. Zima kojarzy się z chłodem, wiatrem i mrozem. Myśląc o przyjęciu mamy zazwyczaj przed oczami słoneczną pogodę, a nie mroźny wiatr. Pamiętajmy, że warunki atmosferyczne to jednak kwestia niezależna od nas, co sprawia, że również latem może okazać się, że w dzień ślubu pada, wieje czy jest burza. W naszym klimacie każdy miesiąc może bowiem przynieść rozczarowanie, związane z pogodą.

Zima to jednak specyficzna pora roku, która daje niezapomnianą atmosferę i klimat. Na nią składa się mnóstwo czynników, takich jak muzyka, jedzenie czy oświetlenie. Jeśli przyjęcie nie jest organizowane na zewnętrz czynniki atmosferyczne nie są tak ważne, jak w przypadku przyjęć plenerowych. To właśnie jesienią i zimą możemy stworzyć niezapomnianą atmosferę, dzięki temu, że zmrok zapada stosunkowo szybko. Zimą wykorzystać można wiele patentów, by Wasz ślub był niezapomniany. Goście mogą powitać was, trzymając w dłoniach zimne ognie, które rozświetlą mrok zimowego popołudnia. Ciekawym może okazać się również pierwszy taniec, gdy na dworze już zacznie się ściemniać.

 Ślub plenerowy zimą – czy jest możliwy?

Pary młode często zastanawiają się, czy śluby plenerowe możliwe są jedynie latem? Nie! Okazuje się, że ślub, zarówno ten cywilny, wyznaniowy czy humanistyczny mogą odbyć się w plenerze. Zimą również mamy wiele możliwości aranżacji miejsca ceremonii – może to być przestrzeń w lokalu lub dziedziniec w pałacu. Najważniejsze, by zadbać o komfort Wasz i gości, ale również o atmosferę całej uroczystości.

Każda uroczystość, niezależnie od tego, czy urządzona zimą, jesienią czy latem może być klimatyczna i niezwykle przyjemna. Warto jedynie zadbać o kilka istotnych kwestii, które dopełnią całą uroczystość, sprawiając, że będzie ona niezwykle urokliwa. Nie tylko podczas organizacji ślubu i wesela warto skupić się na kilku kwestiach. Jeśli organizujesz chrzciny, również zadbaj o odpowiednie elementy dekoracyjne, takie jak metryczka dla dziecka, prezent z okazji narodzin dziecka czy zaproszenia na chrzciny. To one sprawią, że przyjęcie będzie niezapomniane.