Skup złotych monet – jak wygląda?

Skup złotych monet – jak wygląda?

Każdy, kto chce zainwestować bezpiecznie określoną kwotę pieniędzy, a nie ma pomysłu jak to zrobić, powinien zainwestować w złote monety. Złoto, jako kruszec, cieszy się ciągle dobra pozycją na rynku, a jego cena ciągle pnie się w górę. Tak więc złote monety popularnych emitentów to pewna lokata kapitału.

Rodzaje złotych monet

Złote monety mogą różnić się między sobą przede wszystkim wielkością i zawartością złota. To wszystko wpływa na ich cenę. Najbardziej popularne są monety tzw. bulionowe, które produkuje polska mennica. Rodzime monety można będzie sprzedać jedynie w kraju, dlatego liczba kupców może być ograniczona.Monety kolekcjonerskie ze złota to także dobra inwestycja, tylko na dłuższą perspektywę. Emitowane są w ograniczonej liczbie sztuk, z powodu jakiegoś jubileuszu lub okazji.

Gdzie najlepiej kupić złote monety?

Po złote monety warto udać się do sprawdzonych handlarzy złotem, tak aby nie narazić się na zakup falsyfikatu. Można także odwiedzić antykwariaty i lombard, gdzie można czasem znaleźć prawdziwe perełki. Inwestycja w złote monety jest na długoterminowa, jednak czasem warto poczekać ze sprzedażą, ponieważ perspektywy są optymistyczne.

Jak działa skup złotych monet?

Skup złotych monet powinien odbywać się w placówkach o renomie, które zatrudniają fachowców do wyceny i nie ma ryzyka oszustwa. W sklepach numizmatyczny monety można sprzedać osobiście lub poprzez kuriera.Natomiast skup złotych monet w Mennicy Skarbowej przebiega w kilku etapach. Po pierwsze wypełnia się krótki formularz kontaktowy i czeka się na telefon od doradcy. W trakcie rozmowy zostaje zamówiona bezpłatna przesyłka kurierska. Po dotarciu na miejsce złote monety zostają szybko i rzetelnie wycenione, a o ich cenie powiadamia się sprzedawcę telefonicznie. Jeśli klient zaakceptuje wycenę pieniądze zostają wysłane bezzwłocznie na jego konto.

Sprzedając złote monety warto sprawdzić ich cenę w kilku miejscach.