Pufy jako dodatkowe siedziska w pokoju dziecka – 5 popularnych modeli

Cozy baby room interior with comfortable crib

W pokoju dziecka warto zadbać o siedziska dla gości. W ten sposób znajomi nie będą siedzieć na ziemi czy też nie będzie konieczne przynoszenie krzeseł z salonu. Jeśli jednak pomieszczenie jest zbyt małe na dodatkową kanapę bądź fotele, to można sięgnąć po wygodne pufy. Taki mebel jest lekki i nie zajmuje dużo miejsca. Sprawdź, na jakie modele warto zwrócić uwagę podczas zakupów.

Pufy ze schowkiem

Niemałym zainteresowaniem cieszą się modele z praktycznym schowkiem. We wnętrzu mebla można schować zabawki dziecka, odzież zimową czy też inne drobiazgi, co ułatwi utrzymanie porządku w pokoju. Takie tradycyjne pufy po wypełnieniu będą cięższe i przez to dość stabilne, co zwiększy poziom bezpieczeństwa np. podczas oglądania bajek. Na co dzień siedziska można ustawić przy ścianie i np. położyć na nich pudła z zabawkami. Można też pożyczyć pufy, gdy w salonie zabraknie krzeseł. Ponadto modele z nieco sztywniejszym siedziskiem mogą posłużyć jako stolik podczas zabawy na podłodze.

Pufy z oparciem

Komfort podczas oglądania telewizji, gry na telefonie czy też czytania książek mogą zapewnić pufy z oparciem. Siedziska przypominające mini fotele na pewno zostaną docenione również przez gości, którzy będą mogli zająć w nich pozycję siedzącą lub półleżącą. Takie meble mogą przydać się np. podczas rozgrywek gier planszowych przy stoliku dla dzieci. Podczas zakupów warto zwrócić uwagę na to, czy pufy są dobrze wyprofilowane i wystarczająco miękkie. Można też zdecydować się na zestaw, w którym oprócz siedziska z oparciem znajdzie się praktyczny podnóżek.

Worki sako

Pufy przypominające kształtem worek są dziełem włoskich projektantów i już od ponad 50 lat zachwycają swoim niebanalnym designem i wyjątkową wygodą. W ofercie internetowego sklepu Pufy.pl są dostępne modele, które na pewno przypadną do gustu najmłodszym. Pufy sako ze wzorem w misie, kolorowe motyle czy też urocze koty to zaledwie kilka wersji stworzonych z myślą o dzieciach. Zagłębienie się w takim siedzisku to gwarancja wypoczynku na najwyższym poziomie.

Pufy piłki

Mali fani sportu na pewno będą wniebowzięci, jeśli zobaczą w swoim pokoju pufy przypominające piłki w rozmiarze XXL. Miękkie pufy mogą być kopią piłek wykorzystywanych m.in. w świecie futbolu, koszykówki, tenisa, rugby czy też siatkówki. Decydując się na takie modele, można zatem zapewnić zarówno wygodne siedziska, jak i ciekawe dekoracje do pokoju dziecka. Niektóre modele mogą sprawdzić się nawet w przypadku nastolatków. Co więcej, granulat znajdujący się wewnątrz pufów można wymienić, przedłużając w ten sposób okres użytkowania mebla.

Pufy poduszki

Jeśli dziecko uwielbia czytać książki, odrabiać lekcje bądź grać na telefonie, leżąc na podłodze, to warto pomyśleć o zakupie pufów w formie poduch do siedzenia. Taki element wyposażenia dziecięcego pokoju zapewni maluchowi maksymalną wygodę i zapobiegnie bezpośredniego kontaktowi z zimną czy też brudną podłogą. Pufy poduszki są bardzo łatwe w czyszczeniu, ponieważ poszewkę można zdjąć i wyprać.